18 Жовтня 2021

Від чого залежить втрата ваги овочів та фруктів під час зберігання

Під час тривалого зберігання овочів та фруктів неминучим процесом є втрата їхньої ваги. Це відбувається через випаровування вологи з плодів. Таких втрат продукції не уникнути, але їх можна зменшити.

Як зазначають фахівці компанії «‎Alternative Technologies PF», випаровування вологи уповільнюється шляхом правильного зберігання овочів та фруктів.

Під кожен тип продукції варто підбирати індивідуальні рішення щодо охолодження та зберігання. Якщо обладнання підібрано правильно, а склади спроєктовано професійно, то втрати маси плодів можна зменшити удвічі.

У цілому до природних втрат належить зменшення маси через випаровування вологи (від 65% до 90% усіх втрат) та відтік органічних речовин плоду через так званий процес «дихання» (10-35% усіх втрат).

Існують норми природних втрат. Такі показники є різними для окремих видів плодів і овочів, способів та термінів зберігання, пори року, дальності перевезень.

Наприклад, для яблук зимових сортів, що зберігаються на складі без штучного охолодження, але у холодній зоні, встановлені такі норми втрат: у вересні -1,8%, в січні – 0,5%, в березні – 0,5%.

Для яблук, розміщених на складі зі штучним охолодженням, ці норми відповідно складають: 1,0%; 0,25% і 0,5%.

У сховищах з природною вентиляцією (без штучного охолодження) втрати ваги продукції при зберіганні, як правило, вищі, ніж у сховищах з активною вентиляцією або холодильниках.

seeds.org.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.2 ° C
8 °
4.1 °
64 %
1.8kmh
0 %
Нд
6 °
Пн
11 °
Вт
10 °
Ср
13 °
Чт
17 °