24 Жовтня 2021

Амінокислоти: що про них ви точно не знали!

Сьогодні неможливо ігнорувати щорічні примхи природи. Малосніжні, з незначними морозами зими, зворотні весняні приморозки та аномально високі літні температури, часті інтенсивні опади або, навпаки, повна їх відсутність стають звичним явищем на більшій частині території України. Будь-які відхилення від оптимальних умов росту є своєрідним стресом для рослин.

Важливо пам’ятати, що кожен стрес у рослин проходить 3 фази: тривога – адаптація – виснаження. Якщо говорити простими словами, то для подолання наслідків будь-якого стресу (гербіцидний опік, високі температури, післядія зворотних заморозків тощо) рослина активізує всі свої сили, щоб виробити необхідну кількість амінокислот для побудови білків і швидкого відновлення.

Якщо вчасно не провести підживлення готовим комплексом амінокислот, то рослина, витративши всі свої сили, просто загине. Успішно подолати негативні наслідки та відновити вегетацію культур допоможуть лише продукти на основі амінокислот.

На превеликий жаль, багато виробників, йдучи за модою, доповнили своє портфоліо різними комплексними продуктами із зовсім незначним вмістом амінокислот, але позиціонують їх як надефективні антистресанти. Але це саме той випадок, коли ВМІСТ МАЄ ЗНАЧЕННЯ. Адже чим вища концентрація діючої речовини, у нашому випадку амінокислот, тим краща ефективність за менших норм.

Спідфол Аміно Кальмаг2020 рік був показовим у цьому плані, адже на полях показали свою ефективність антистресанти, які дійсно мають високу концентрацію діючої речовини. І продукти TerraTarsa були флагманом. Чудово реанімував рослини після дії зворотних заморозків на посівах озимих культур Спідфол Аміно Кальмаг.

Ріпак озимий після зворотних заморозківОкрім найвищої на ринку України концентрації амінокислот у процентному відношенні (33,5%), він додатково збагачений кальцієм (зміцнює клітинні стінки, покращує стійкість до патогенних чинників) і магнієм (оптимізує процеси дихання у стресових ситуаціях).

КІЛЬКІСТЬ також МАЄ ЗНАЧЕННЯ! Усі амінокислоти важливі, у кожної з них своя функція. Але деякі виробники, розуміючи, що повну амінограму клієнтові перевірити складно, додають до свого продукту лише 1 амінокислоту, нехтуючи іншими. До складу Спідфол Аміно Кальмаг входять 18 основних вільних L-амінокислот, які сприяють швидкому відновленню рослин після впливу стресових чинників і підвищенню їх продуктивності.

Сукупність цих чинників зробила Спідфол Аміно Кальмаг настільки популярним, що в сезоні 2020 компанія TerraTarsa відчувала гострий дефіцит антистресантів: попит значно перевищив запланований обсяг імпорту.

Паверфол МегАмінРинок амінопродуктів постійно розвивається і вдосконалюється. Інтенсивні технології потребують неординарних рішень, і саме тому фахівці відділу R&D компанії TerraTarsa, аналізуючи потреби і тенденції, створили оригінальний, інновативний і конкурентоздатний продукт – Паверфол МегАмін, який не має аналогів на ринку.

Завдяки високій густині вдалося підвищити вміст амінокислот до 489 г/л та додатково збагатити Азотом, що сприяє прискореному відновленню клітинних мембран.

Перець солодкий після градуТомат після градуАмінограму антистресанту вдалося успішно розширити за рахунок додавання 4-х унікальних амінокислот, яких не містять конкурентні продукти:

  • L-Гідроксипролін – сприяє міцності клітинної стінки, підвищує стійкість до стресових чинників, знижує ризик ураження рослин;
  • L-Аспарагін – відіграє центральну роль у транспорті та зберіганні азоту рослинами, що забезпечує переміщення поживних речовин від кореня до листя і насіння;
  • L-Цитрулін– допомагає рослині пережити посуху; бере участь у переміщенні азоту;
  • L-Саркозін – похідна амінокислота, бере участь у синтезі гліцину, що, у свою чергу, покращує процес фотосинтезу.

Паверфол МегАмін вже встиг пройти бойове хрещення як надефективний антистресант-реаніматор при відновленні культур від наслідків граду на півдні України.

Чому антистресанти TerraTarsa такі ефективні? Щоб відповісти на це запитання, необхідно звернутися до основ органічної хімії.

таблУ природі існують два оптичних ізомери амінокислот: L і D-форма. Амінокислоти, що входять до складу рослин, відносяться виключно до L-ізомерів. Синтетичні ж амінокислоти містять і L-, і D-ізомери. Але лише L-амінокислоти добре засвоюються рослинами і легко включаються в різні процеси обміну речовин; D-амінокислоти в цьому випадку є баластними, а іноді навіть шкідливими для рослин, оскільки часто входять до складу патогенних білків. Тож важливу роль відіграє технологія промислового виробництва амінокислот, яка базується на двох різних способах:

1) синтез, за якого отримують синтетичні амінокислоти, що завжди є сумішшю L- і D-ізомерів;

2) гідроліз білків: м’який ферментативний (бактеріальна або не бактеріальна ферментація) і жорсткий – не ферментативний (під дією кислот/лугів під високим тиском при підвищеній температурі), що принципово ВАЖЛИВО!

Найбільш затребуваним, але й, відповідно, найбільш затратним, є саме контрольований ферментативний гідроліз білків, спрямований на отримання продуктів із високою поживною цінністю та біологічною активністю. Позитивний фізіологічний ефект при використанні гідролізованих білків досягається за рахунок легкого проникнення і швидшого засвоєння коротколанцюгових пептидів порівняно з нативними білками або пептидами високої маси (які переважають при кислотному або лужному гідролізі).

До складу антистресантів Terra Tarsa входять лише L-аміно­кислоти, отримані методом м’якого ферментативного гідролізу в значній концентрації та широкому спектрі, що автоматично робить їх ефективним і незамінним рішенням у боротьбі зі стресом.

Антистресанти компанії Terra Tarsa – це високоефективне рішення для збереження вашого урожаю в стресових ситуаціях завдяки сучасній і унікальній техно­логії м’якого ферментативного гідролізу виробництва амінокислот. Перевірено в полі!

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Как повысить эффективность калийных удобрений

Агрономическая эффективность калийных удобрений – это прибавка...

Переваги вапняково-аміачної селітри порівняно зі звичайною

Одним із головних елементів мінерального живлення рослин...

РКД – технологія має значення

Сьогоднішня ситуація на ринку добрив, як ніколи,...

Погода

Kyiv
рвані хмари
6.2 ° C
7.1 °
4.8 °
68 %
0.9kmh
75 %
Нд
8 °
Пн
8 °
Вт
11 °
Ср
12 °
Чт
11 °