05 Грудня 2021

Біозахист рослин: переваги та недоліки використання феромонів

Компанія «Certis Europe» спеціалізується на виробництві засобів захисту рослин, отриманих здебільшого на основі натуральних компонентів. Серед продуктів підприємства – мікроорганізми, натуральні речовини та феромони. Усі препарати офіційно зареєстровані.

Ці продукти менш надійні в різних кліматичних умовах, ніж традиційні агрохімікати, адже для досягнення високої ефективності та послідовної боротьби з шкідниками вони часто вимагають особливих погодних умов. Крім цього, біопрепарати менш довговічні та змиваються опадами.

Одним з рішень, на якому фокусується Certis, є боротьба з шкідниками за допомогою феромонів, які виділяють комахи, наприклад, для залучення партнерів або пошуку їжі. Основною перевагою феромону є те, що він забезпечує захист упродовж усього сезону. При правильному використанні феромони зберігають ефективність до 180 днів і практично не залежать від температури, ультрафіолетового випромінювання, дощу тощо.

Однак існує ряд проблем, пов՚язаних із розширенням застосування феромонів. Вони часто специфічні для одного або двох конкретних шкідників, тому цілком можливо, що для інших буде потрібна додаткова обробка.

До того ж процедура обробки біопрепаратом досить дорога та складна з точки зору розташування та відстані між пристроями. Крім того, для ефективного використання феромонів потрібно мати прилеглу площу не менше 2-4 га.

Щоправда, при вирішенні вищезазначених проблем, використання феромонів швидко демонструватиме позитивні результати.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
димка
-2.6 ° C
-1.8 °
-3.4 °
93 %
3.1kmh
75 %
Нд
-1 °
Пн
2 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °