06 Грудня 2021

Китайський гліфосат: ціна збільшилася в 4 рази


Останнім часом ряд політичних заходів Китаю, таких як подвійний контроль споживання енергії, обмеження потужності виробництва, змусили і без того «божевільний» ринок гліфосату знову підняти ціни. Наразі розцінки основних китайських постачальників гліфосату перевищили 328 800 грн за тонну.

У вересні Комісія з розвитку і реформ провінції Юньнань випустила документ із проханням посилити контроль виробництва жовтого фосфору, аби гарантувати, що середньомісячний обсяг виробництва з вересня по грудень 2021 року не перевищуватиме 10% від обсягу виробництва в серпні.

Контроль виробництва жовтого фосфору спровокував серію ланцюжкових реакцій. У цілому 12 провінцій, включаючи Чжецзян, Цзянсу, Аньхой і Нінся, були змушені відключити електрику. У жовтні потужності виробництва гліфосату були сильно скорочені. Очікується, що виробництво скоротиться ще більше ніж на 30%, ураховуючи старт зимового опалювального сезону на півночі країни та можливість проведення зимових Олімпійських ігор у Китаї.

Із 2021 року зростання світових цін на продукти харчування збільшило масштаби світових посівів, що призвело до зростання попиту на гліфосат.

У той же час через епідемію коронавірусу продуктивність фабрик за межами Китаю знизилася, що спричинило подальше скорочення виробництва, різке збільшення експортного попиту та цін на гліфосат.

Крім того, гліфосат потрапив у цикл підвищення цін, який припадає на кожні п’ять років. За попередні чотири роки ціна на гліфосат була в межах 82 200 грн, а наразі через низку факторів збільшилася в 4 рази.

Найближчим часом попит на гліфосат буде лише зростати, тому вартість залишатиметься високою.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
легкий сніг
-1 ° C
-0.7 °
-2.4 °
92 %
0.5kmh
90 %
Пн
3 °
Вт
4 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
5 °