14 Серпня 2022

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn, Mn, Cu, Mo) та антистресантами на соняшнику та сої є важливою складовою технології управління їх мінеральним живленням. Особливо це важливо за прояву негативних чинників (посуха, дефіцит живлення та його незбалансованість, неоптимальний для культури показник рН тощо) в агробіоценозах, оскільки це може призвести до втрати 40-60% потенційної врожайності культур. Тому в умовах поточного агросезону фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують позакоренево підживити ці культури спеціалізованими борвмісними добривами.

«Сучасні високопродуктивні гібриди соняшника і сорти сої мають підвищені вимоги до збалансованого мінерального живлення, особливо до бору (В), який дозволяє максимально реалізувати генетичний потенціал врожайності цих культур, – підтверджує керівник напрямку мікродобрив компанії Сергій Адаменко.

Соняшник фахівці називають «борофільною» культурою. Сполуки бору на соняшнику активують ріст твірних тканин як кореневої системи, так вегетативних органів, сприяють транспорту вуглеводів, зокрема сахарози, від листя до генеративних органів. Сполуки бору також сприяють цвітінню, заплідненню квіток в корзинці, підвищують натуру насінин. За дефіциту бору молоді листки соняшника набувають гофрованого вигляду, стебла розтріскуються та заломлюються біля корзинки, що негативно впливає на врожайність.

Якщо говорити про сою, то сполуки бору активують ріст і розвиток кореневої системи цієї культури, сприяють кращому формуванню бульбочкових утворень та підвищенню фіксації азоту з повітря бульбочковими бактеріями. Сполуки бору зменшують абортацію квіток сої, сприяють відтоку продуктів фотосинтезу до насінин та підвищують натуру зерна. Сполуки бору майже не транспортуються по флоемі за позакореневого підживлення, відповідно, рекомендується провести декілька підживлень сої легкодоступними борними добривами, що сприятиме її росту та розвитку і підвищенню врожайності».

Для швидкого забезпечення сої і соняшника сполуками бору Сергій Адаменко рекомендує провести позакореневі підживлення легкозасвоюваним добривом на основі органічних поліборатів Авангард Бор (бор (В) – 150 г/л, азот (N) – 65 г/л) у нормі 1,0-1,5 л/га у критичні фенофази розвитку цих культур. Воно швидко усуває дефіцит бору на культурах, запобігає прояву фізіологічних хвороб та підвищує врожайність соняшника та сої на 12-15 %, поліпшуючи її якість і товарність.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Надійне підґрунтя для врожайності зернових

Захист озимих зернових культур необхідно розпочинати до...

Українські виробники яблук зазнали через війну прямих і непрямих втрат

На українське садівництво значно вплинув фактор активних...

Вуглецеве землеробство додасть 10% до урожайності

Якщо не шкодити природі активним втручанням, то...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
23.3 ° C
23.7 °
22.6 °
82 %
0.9kmh
28 %
Сб
23 °
Нд
32 °
Пн
32 °
Вт
27 °
Ср
29 °