14 Серпня 2022

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну, яку українські аграрії успішно провели, незважаючи на виклики, вона також матиме значний влив і на збиральну кампанію 2022 року. Такий прогноз фахівців компанії UKRAVIT SCIENCE PARK.

Тому, в умовах поточного агросезону, для оптимізації жнив та заощадження ресурсів, науковці радять вітчизняним агровиробникам звернути увагу на десикацію.

«Збиральна кампанія, що розпочалася на півдні, дуже скоро охопить всю Україну. Провести її своєчасно та максимально ефективно – завдання №1 для забезпечення продовольчої безпеки країни, – наголошує керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Тому, в умовах тимчасової окупації частини територій та втрати елеваторних потужностей, що унеможливлює для великої кількості агровиробників можливість післязбиральної доробки зерна на елеваторах і в умовах господарств, особливої актуальності набуває десикація зернових культур і ріпаку.

Цей прийом забезпечить рівномірне дозрівання зерна, призупинить розвиток хвороб, зменшить технологічні втрати при прямому комбайнуванні. А також полегшить збирання врожаю в цілому й знищить бур’янову рослинність».

В умовах збиральної кампанії озимих культур 2022 року Олександр рекомендує застосувати десикант контактної дії Десикант Макс (дикват дибромід, 300 г/л).

Препарат поглинається зеленими частинами рослин і порушує процеси фотосинтезу. Внаслідок цього руйнуються мембрани клітин, відбувається їх зневоднення та повне висихання. А, за рахунок вищої (порівняно з аналогічними препаратами, представленими на українському ринку) концентрації діючої речовини, він забезпечує швидку дію після застосування.

Десикант Макс прискорює достигання зернових культур та ріпаку й сприяє ранньому збиранню врожаю. Крім того, він призупинить розвиток ряду хвороб цих культур, зменшить засміченість продукції. Та в цілому позитивно вплине на якісні показники врожайності.

При цьому препарат є безпечним для використання як у промислових, так і в насінницьких посівах. А також – у посівах, призначених на харчові цілі.

Однією із важливих особливостей досягнення максимальної ефективності препарату, наголошує Олександр, є повноцінне та рівномірне покриття оброблюваних рослин як наземними обприскувачами, так і за використання авіаційного методу.

Для цього експерт рекомендує додавати до робочого розчину органосиліконовий ад’ювант Інгрес у нормах 15-100 мл на кожні 100 л води.

Крім того, при внесенні авіаційним методом або наземними обприскувачами доцільно використовувати форсунки із номерами 2 або 3. Та із розміром краплі в межах 200-300 мікрон.

Таким чином, провівши своєчасну десикацію посівів і врахувавши всі ці тонкощі, можна уникнути досушування врожаю на елеваторах і в умовах господарств. Отож, відповідно, заощадити час та кошти.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Надійне підґрунтя для врожайності зернових

Захист озимих зернових культур необхідно розпочинати до...

Українські виробники яблук зазнали через війну прямих і непрямих втрат

На українське садівництво значно вплинув фактор активних...

Вуглецеве землеробство додасть 10% до урожайності

Якщо не шкодити природі активним втручанням, то...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
23.3 ° C
23.7 °
22.6 °
82 %
0.9kmh
28 %
Сб
23 °
Нд
32 °
Пн
32 °
Вт
27 °
Ср
29 °