01 Грудня 2021

Брендт – фоліарні добрива для максимальних врожаїв

В умовах інтенсивного аграрного виробництва позакореневе підживлення стало обов’язковою складовою системи удобрення високопродуктивних сортів і гібридів, яка, поряд із основним внесенням добрив, допомагає рослині максимально розкрити свій потенціал.

В сучасних технологіях вирощування сільськогосподарських культур фоліарне живлення є найбільш рентабельним агрозаходом, який дає змогу на одну вкладену гривню отримувати до 30 грн додаткового прибутку, що підтверджено результатами багатьох досліджень. Крім того, всі світові рекорди урожайності основних культур було отримано за систем вирощування, які включали позакореневе внесення добрив.

Відомо, що доступність поживних речовин із ґрунту обмежується різними чинниками (типом ґрунтів, кислотністю, засоленістю, вологістю, температурою). Так, наприклад, при високих значеннях рН ґрунту обме­жується доступність таких поживних елементів, як фосфор, бор, цинк. Низька температура ґрунту порушує засвоюваність азоту, фосфору, сірки, заліза, марганцю, а посушливі умови призводять до порушення поглинання калію, кальцію, міді тощо.

Позакореневе внесення є інструментом, який дає змогу оперативно усувати дефіцит елементів живлення, пов’язаний з їх нестачею у ґрунті або з обмеженою поглинальною здатністю кореневої системи. Адже швидкість дії та ефективність таких підживлень в рази вища порівняно із ґрунтовим внесенням добрив. Саме тому аграрії, які розраховують на отримання високих врожаїв, використовують в своїх технологіях цей агрозахід.

У цьому сезоні український ринок добрив для позакореневого підживлення поповнився ще одним відомим гравцем – ТОВ «Сервіс-Агрозахід» представила нову лінійку добрив американської компанії БРЕНДТ.

БРЕНДТ – лідируючий виробник спеціальних добрив і біостимулянтів для різних підрозділів сільського господарства: польових культур, садівництва, декоративних культур. Починаючи з 1953 року і по сьогодні компанія є піонером у розробці інноваційних і передових технологій у сфері мінерального живлення та підтримки здоров’я сільгоспкультур і пропонує одне із найбільших портфоліо рідких листкових мікродобрив і спеціальних продуктів мінерального живлення.

Сьогодні продукцію компанії БРЕНДТ випускають на п’яти заводах у США, а також на трьох міжнародних виробництвах, які обслуговують ринки Центральної і Південної Америки, Європи, Африки, Китаю і Австралії.

НАЙКРАЩА СУМІСНІСТЬ ЛИСТКОВИХ ПІДЖИВЛЕНЬ

З огляду на те, що сучасні бакові суміші стають усе більш різноманітними, зростає і потреба в «розумнішому» та більш сумісному листковому підживленні, яке буде стабільнішим у складних середовищах бакових сумішей. Спеціальні листкові мікродобрива лінійки БРЕНДТ Смарт Сістем® (табл.) були розроблені для роботи з широким спектром складних бакових сумішей сумісно із засобами захисту рослин та іншими компонентами бакового розчину.

Таблиця. Лінійка рідких добрив для листкового підживлення БРЕНДТ Смарт Сістем<sup>®</sup>ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ ЛІНІЙКИ БРЕНДТ СМАРТ СІСТЕМ®:

  • Запатентовані молекули створені для швидкої доставки в точки росту рослин і накопичення елементів мінерального живлення;
  • Формуляції добрив готові до застосування в бакових сумішах із посходовими гербіцидами та іншими пестицидами (оскільки елементи живлення в формуляції захищені таким чином, що вони не будуть утворювати зв’язки з гербіцидом або іншими компонентами бакової суміші);
  • Розроблені як високоефективні листкові добрива та користуються великим попитом у технології вирощування сільгоспкультур.
  • Поєднання в формуляції різних елементів мінерального живлення поліпшує загальний стан і здоров’я рослин, підтримує фізіологічний розвиток і продуктивність, допомагає культурам протистояти стресовим умовам.

Також показовим є той факт, що саме формуляції лінійки БРЕНДТ Смарт Сістем® були основними у програмах мінерального живлення сої і кукурудзи в 2019 році, коли вдалося отримати світові рекорди урожайності: Ренді Довді – 12,85 т/ га сої і Девід Хула – 41,43 т/га кукурудзи.

Світові рекорди урожайності, отриманні з використанням добрив лінійки БРЕНДТ Смарт Сістем®
Світові рекорди урожайності, отриманні з використанням добрив лінійки БРЕНДТ Смарт Сістем®

БІОСТИМУЛЯТОРИ БРЕНДТ

Окрім спеціальних добрив для позакореневого підживлення, компанія також представляє продукти з біостимулюючим ефектом.

БРЕНДТ Плант СтартБРЕНДТ Плант Старт – рідке добриво з великим вмістом фосфору, спеціально розроблене для активізації росту коріння рослин і подолання стресових умов. Біостимулюючу дію забезпечують попередники натуральних рослинних гормонів, натуральні амінокислоти, рослинні вітаміни та антистресові речовини, отримані методом холодної екстракції водоростей. Вдале поєднання складників стимулює ранній ріст здорової кореневої системи, що допомагає рослині швидше розвинутись і сприяє її активному росту.

БРЕНДТ Плант Старт рекомендовано до застосування під час сівби польових культур, а також посадки або пересадки плодових як доповнення до збалансованої програми мінерального живлення.

БРЕНДТ Проміно ВБРЕНДТ Проміно В – концентроване рідке добриво з антистресовою дією рослинного походження, що складається виключно із амінокислот і пептидів натурального походження з оптимальним співвідношенням довголанцюгових і коротколанцюгових пептидів, отриманих за допомогою унікальної технології гідролізу.

Завдяки натуральному походженню добриво забезпечує рослині необхідну кількість амінокислот і пептидів, стимулюючи необхідну біологічну енергію для синтезу, вирізняється високою розчинністю у воді, швидким поглинанням і системним переміщенням у всі частини рослини.

БРЕНДТ БіомайстерБРЕНДТ Біомайстер – унікальне добриво з біостимулючою дією, до складу формуляції якого включені натуральні компоненти і вкрай важливі мікроелементи, які є цінними для сільгоспкультур при застосуванні в будь-яку фазу росту та розвитку: від проростання насіння аж до періоду збору врожаю. Містить розчинні форми необхідних амінокислот із екстракту бурих водоростей Ascophyllum nodosum, гумати, хелатуючі агенти та змочувальні компоненти.

Продукт збагачений мікроелементами, включаючи цинк, марганець, бор і молібден. Ауксини, цитокініни та амінокислоти, які входять до складу формуляції добрива, стимулюють ріст кореневої системи та укорінення, поліпшують засвоєння мінерального живлення, активізують вегетативний ріст рослин і фотосинтетичний потенціал, поліпшують їх стресостійкість.

БРЕНДТ Біомайстер рекомендується застосовувати для замочування та обробки насіння, обприскування ґрунту, стрічкового або суцільного обприскування, а також для листкового підживлення. Препарат сумісний при застосуванні з більшістю фунгіцидів, інсектицидів, добрив і бактерицидів, окрім дуже лужних препаратів.

ВИПРОБУВАННЯ ПОЛЕМ

В цьому сезоні ми плануємо закласти практичний дослід із використанням нових продуктів компанії БРЕНДТ на прикладі одного з господарств України. В досліді буде порівнюватись технологія вирощування сільгоспкультур господарства з альтернативною, запропонованою спеціалістами ТОВ «Сервіс-Агрозахід». Впродовж сезону ми будемо описувати на сторінках журналу «Агроном» стан посівів, а по завершенню продемонструємо отримані результати урожайності та визначимо найбільш ефективні варіанти.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Как повысить эффективность калийных удобрений

Агрономическая эффективность калийных удобрений – это прибавка...

Переваги вапняково-аміачної селітри порівняно зі звичайною

Одним із головних елементів мінерального живлення рослин...

Погода

Kyiv
легкий сніг
0.5 ° C
1 °
-0.1 °
86 %
0.5kmh
90 %
Ср
2 °
Чт
6 °
Пт
6 °
Сб
2 °
Нд
1 °