18 Жовтня 2021

Як у ТОВ «Агро-Регіон Україна» вирощують озиме жито на піщаних грунтах

У ТОВ «Агро-Регіон Україна» навчилися отримувати високі урожаї сільгоспкультур на піщаних грунтах. Однією з культур, яка добре росте у таких умовах, стало озиме жито. Про технологію його вирощування розповів головний агроном ТОВ «Агро-Регіон Україна» Юрій Лисак.

«Попередником для озимого жита у нас був овес. Отож, зібрали культуру, провели оранку. Після 20 серпня випав хороший дощ і посіяли гібридне жито. Так, гібридне насіння значно дорожче, аніж сортове, але при хорошій урожайності вкладення добре окупаються.

Згідно із рекомендацією постачальника насіння, норма висіву – 2 млн схожих насінин. З посівом внесли 130-150 кг комплексного добрива та амофоски. Під лущення (або можна, коли з’являться сходи) дали 70-100 кг аміачної селітри на га, щоб був кращий старт культури. Незабаром отримали дружні сходи. З осені із нашим житом більше нічого не робили, лише провели обробку проти озимої совки. Культура чудово пережила зиму.

Весною по мерзлоталому грунту підживили аміачною селітрою – 200 кг на га. Добрива вносимо в залежності від погодніх умов. Це може бути дробно (оскільки піщані грунти мають здатність до вимивання) або за один раз. Весною у фазу кущення внесли у баковій суміші гербіцид, фунгіцид та регулятор росту.

У 39 фазу застосували інсектицид проти трипсів і за тиждень до цвітіння – фунгіцид для профілактики бурої іржі (якщо є симптоми цієї хвороби).

В минулому році більше нічого не робили. Збирали культуру наприкінці липня – на початку серпня.

Зібрали 7 т жита з га, дочекалися хорошої ціни і відправили його на експорт. Культура виявилася досить рентабельною – на гектарі жита заробили близько 500 доларів».


Довідка

ТОВ «Агро-Регіон Україна»  обробляє 38 тисяч га землі у Київській, Чернігівській, Житомирській та Хмельницькій областях. Компанія складається із трьох структурних підрозділів – Бориспільський, Козелецький, Любарський. Майже половина сільгоспугідь, на яких господарює компанія, характеризується проблемними грунтами.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.2 ° C
8 °
4.1 °
64 %
1.8kmh
0 %
Нд
6 °
Пн
11 °
Вт
10 °
Ср
13 °
Чт
17 °