23 Травня 2022

ChemChina та Syngenta завершили укладення угоди. Яких змін очікувати аграріям?

Наприкінці червня 2017 року у м. Базель (Швейцарія) було оголошено про завершення угоди між Китайською національною хімічною корпорацією ChemChina та швейцарською компанією Syngenta. Сума угоди купівлі була оцінена у 43 млрд доларів СІНА (465 доларів США за акцію). Внаслідок проведеної угоди Syngenta змінила форму власності, єдиним акціонером стала корпорація ChemChina. Була обрана нова рада директорів, яка складається з 8-ми чоловік, двоє з яких є представниками нового акціонера, головою Ради став Ren Jianxin з ChemChina.

З новим власником Syngenta планує збільшити інвестиції в створення ресурсів, необхідних для вирішення проблем сільгоспвиробників по всьому світу, а також зміцнити провідні позиції в бізнесі ЗЗР і стати компанією-виробником насіння № 3, продовжуючи інвестувати в бізнес і науково-дослідну роботу. За словами Гебхарда Рогенхофера, генерального директора компанії Syngenta в Україні, угода з ChemChina дозволить посилити позиції компанії на ринку ЗЗР та насіння.

«Протягом найближчих 5 років ми плануємо подвоїти свій бізнес у Китаї. Це стосується і насіння, і ЗЗР. У Китаї ми будемо використовувати і розвивати наші технології і ноу-хау для просування найвищих стандартів у галузі сільського господарства, безпеки харчових продуктів і навколишнього середовища, а також для підвищення урожайності сільськогосподарських культур», – запевнив Гебхард Рогенхофер.

Гебхард РогенхоферКерівництво ChemChina поділяє бачення Syngenta збільшити частку ринку, продовжити роботу на благо сільгоспвиробників і кінцевого споживача, підвищити продовольчу безпеку у всьому світі, що ґрунтуються на основі принципів технологічного лідерства, екологічної безпеки і стійкості сільського господарства.

Від об’єднання з ChemChina Syngenta очікує:

  • подальшого зростання бізнесу Syngenta і розширення присутності на ринках, що розвиваються, зокрема в Китаї;
  • активізації цифрових пропозицій у галузі сільського господарства; посилення інвестицій в інноваційні технології, науку і дослідження для збільшення врожайності сільськогосподарських культур і одночасно збереження природних ресурсів, скорочення викидів СO2.

Як зазначив генеральний директор Syngenta в Україні, для українського представництва в фокусі залишаються подальше впровадження інновацій R&D в український АПК, інвестування в кадри, навчання аграріїв, збереження родючості ґрунтів і ресурсів країни.

ChemChina і надалі інвестуватиме в реалізацію шести зобов’язань Плану Успішного Росту (The Good Growth Plan) і підтримку Фонду сталого сільського господарства Syngenta.

У рамках програми The Good Growth Plan Syngenta до 2020 року реалізує проект по боротьбі з деградацією сільгоспугідь на базі фермерського господарства «Широкоступ», Київської області. Компанія взяла на себе зобов’язання підвищити ефективність вирощування таких культур як кукурудза (8%) і соняшник (15%) без збільшення посівних площ, водоспоживання та інших витрат. Для реалізації проекту були відібрані господарства з трьох областей: Вінницької, Київської та Черкаської.

Крім того, глобально компанія планує вдвічі збільшити інвестиції в селекцію соняшнику. А враховуючи, що наша країна є одним із трьох основних виробників цієї культури, можна очікувати, що частина коштів буде направлена і в Україну.

Про плани компанії на наступний сезон розповів Костянтин Іванюк, директор з маркетингу компанії Syngenta в Україні. «Незабаром наша компанія зможе запропонувати ринку перший гібрид соняшнику 100% української селекції. Зараз він перебуває на стадії випробувань. Також портфоліо насіння соняшнику доповнять нові гібриди СИ Барбаті, СИ Розетта і Алькантара, які включені в програму Solguard – захисту соняшнику проти вовчка на трьох рівнях. З новинок 2017/2018 в сегменті ЗЗР представимо протруйник Вайбранс™ Інтеграл».

Костянтин ІванюкКостянтин Іванюк зауважив, що за час існування компанії в Україні Syngenta відкрила чотири науково-дослідних майданчика з агрохімії і насіння, чотири діагностичні центри з широким спектром лабораторних і технічних сервісів. У 2015 році в Дніпрі почав роботу Інститут із захисту насіння, а наприкінці червня цього року була відкрита наукова станція з селекції насіння кукурудзи та соняшнику. У планах компанії на найближчий період продовжити інвестування в дослідницьку станцію з агрохімії в Білій Церкві, Київської області.

“Агроном”

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

«Контінентал» завершив весняну посівну

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася весняна посівна...

В Україні створили проєкт, де приймають заявки на розмінування полів

Після звільнення Чернігівської та Київської областей почалося...

Погода

Kyiv
хмарно
10.7 ° C
11 °
9.8 °
89 %
0.5kmh
100 %
Нд
10 °
Пн
16 °
Вт
19 °
Ср
22 °
Чт
20 °