05 Червня 2026
KLERIO_1068x150

Через підвищення офіційного курсу долара змінилися ціни на пшеницю

Поточного тижня в більшості регіонів України, за даними ІА «АПК-Інформ», фіксується поступове подорожчання пшениці нового врожаю.

Вказана цінова ситуація зумовлена передусім валютним фактором, зокрема поступовим зростанням курсу долара США на готівковому ринку протягом більшої частини тижня. А вчора – ще й підвищенням Нацбанком України офіційного курсу вказаної валюти відносно гривні на 25%.

Також підтримку цінам надавало стримування продажу зерна нового врожаю аграріями, які не бажали реалізувати зернову за поточними цінами. Адже, за їхніми оцінками, вони вже знизилися нижче рівня собівартості на тлі втрати частини врожаю в полях і зерносховищах через ворожі обстріли сільгосппідприємств.

Однак тиск на ціни продовжували чинити велика кількість пропозиції пшениці урожаю 2021 року, невисокий попит переробників через складнощі з реалізацією готової продукції, подальше просування збиральної кампанії, а також обмежені експортні можливості.

Так, станом на 21 липня більшість переробників озвучують ціни попиту на пшеницю 2 і 3 класу в діапазоні 2800-4000 грн/т і 2700-3900 грн/т СРТ, що вище показників кінця минулого тижня на 100-200 грн/т.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

ROW-MASTER RN_PROFI з функцією John Deere AutoPath

Сучасне аграрне виробництво висуває дедалі вищі вимоги...

Фермерам відкрили нову програму підтримки

У ДАР стартував прийом заявок від фермерських...

Фунгіцидний захист соняшника у Т1

Гідротермічні умови травня виявилися не дуже сприятливими...

Погода

Kyiv
рвані хмари
13.7 ° C
13.7 °
13.7 °
93 %
1.5kmh
61 %
Пт
24 °
Сб
24 °
Нд
24 °
Пн
25 °
Вт
25 °