20 Жовтня 2021

До яких проблем може призвести неправильне живлення огірків

Неповноцінне живлення може викликати чимало проблем при вирощуванні огірків.

Дефіцит калію діагностується крайовим (по периметру аркуша) опіком, він призводить до деформування плодів. При дефіциті фосфору у рослин буде слабка коренева система, жилки на листках матимуть фіолетовий колір. Брак бору призводить до скидання квіток і деформації плодів.

Нерівномірний полив або дефіцит води призводять до утворення порожнеч у плодах, деформації плодів, швидкого їх старіння (навіть маленьких плодів).

Дефіцит азоту викликає слабке формування бічних пагонів. Листя і сама рослина світлішають.

При загальному дефіциті елементів живлення рослини виглядають пригнобленими, мають тонкі стебла, мало квіток. Це може статися з таких причин: холодна погода і погано аерований ґрунт, надлишок вологи з вимиванням корисних речовин з ґрунту, низький вміст азоту і гумусу в ґрунті.

Для попередження нестачі мікроелементів потрібно стежити за станом ґрунту і проводити кореневе й позакореневе підживлення рослин.

При надлишку поживних речовин огірки стають темно-зеленими, їх листя – тонке та вигнуте з жорсткою пластинкою, закручується в трубку, коренева система підгоряє.

Ці симптоми можуть означати, що в ґрунті спостерігається дуже висока концентрація солей, нерівномірно розподіляється вода і була внесена занадто висока доза добрив.

Для усунення проблеми варто припинити проводити підживлення, збільшити кількість поливної води та розпушувати ґрунт навколо рослин.

semena.cc

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
рвані хмари
-0.1 ° C
2 °
-4.1 °
67 %
0kmh
65 %
Ср
15 °
Чт
19 °
Пт
17 °
Сб
10 °
Нд
4 °