05 Грудня 2021

Дослідження ефективності агрегатів Lozova Machinery в польових умовах

LOZOVA MACHINERY підбиває підсумки першого етапу дослідження ефективності ґрунтообробних агрегатів, який полягав у порівнянні роботи чотирьох різних машин у першій стерньовій обробці ґрунту на стерні ярого ячменю.

Дослідження проводилися на полях Миколаївського національного аграрного університету за підтримки Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки й технологій імені Леоніда Погорілого.

Doslidzhennya-efektyvnosti-agregativ-Lozova-machineri-pidsumky-pershogo-etapu-4У польових випробуваннях взяли участь агрегати, які призначені для поверхневого дрібного обробітку ґрунту з одночасним подрібненням, підрізанням кореневої системи бур’янів і пожнивних залишків, їх часткового загортання і мульчування поверхні поля. Це:

  • рублячий ротаційний подрібнювач DUCAT RST-6 з робочим органом ніж-ротор;
  • борона вертикальної обробки Verti-till DUCAT UVT-6 з турбодиском;
  • коротка дискова борона-лущильник DUCAT-2,5 з варіодиском;
  • важка зубова борона LIRA XL-21 (штригеля).

Висота стерні ярого ячменю склала 16,6 см. Оцінювалася якість роботи за наступними критеріями: накопичення вологи, вміст агрономічно-цінних агрегатів, схожість насіння падалиці та бур’янів, інтенсивність розкладання рослинних залишків, схильність до ущільнення дна обробітку.

Дослідження показали, що кожен агрегат LOZOVA MACHINERY має свої сильні сторони.

Doslidzhennya-efektyvnosti-agregativ-Lozova-machineri-pidsumky-pershogo-etapuНАЙКРАЩЕ ЗБЕРЕЖЕННЯ ВОЛОГИ ЗАБЕЗПЕЧИЛА ДИСКОВА БОРОНА DUCAT

Під час випробування в динаміці виміряли вологоємність ґрунту в шарах нижче глибини обробітку. Структура ґрунту була абсолютно правильною. Потім підрахували зміст агрономічно-цінних агрегатів.

DUCAT-2,5 отримав найвищий показник, у порівнянні з іншими знаряддями, – 78,7%.

Однією з основних якісних ознак ґрунтів є саме розмір агрегатів. Ґрунтова маса складається з грудочок різних форм і розмірів. У агрономічному сенсі ґрунт вважається структурним, якщо грудкувато-зернисті агрегати, розміром від 10 до 0,25 мм, складають понад 55%. Такі агрегати називаються агрономічно-цінними. Вони володіють водоміцністю, протистоять розмиваючим діям води, забезпечують оптимальний водно-повітряний режим ґрунтів.

Відзначимо, що в інших випробовуваних знаряддях даний показник також дуже хороший.

Doslidzhennya-efektyvnosti-agregativ-Lozova-machineri-pidsumky-pershogo-etapu-3DUCAT UVT – НАЙМЕНШЕ УЩІЛЬНЕННЯ

Ще одне питання, на яке шукали відповідь під час випробування, – який тип робочих органів створить менше ущільнення? За цим критерієм беззаперечним переможцем стала борона вертикальної обробки DUCAT UVT-6 з майже плоским рифленим диском, встановленим з кутом атаки 5 °.

НАЙКРАЩЕ ПОДРІБНЕННЯ – DUCAT RST

Управління рослинними залишками – одна з головних задач першого стерньового обробітку. Для оцінки ґрунтообробних знарядь LOZOVA MACHINERY за цим критерієм були виміряні ступінь подрібнення і розщеплення залишків, оцінена провокація сходів падалиці й бур’янів, а також в динаміці відстежили швидкість розкладання залишків. За цим показником переможцем став агрегат DUCAT RST-6 зі своїми трьома рядами ножів.

Doslidzhennya-efektyvnosti-agregativ-Lozova-machineri-pidsumky-pershogo-etapu-5LIRA XL – НАЙКРАЩЕ НАКОПИЧЕННЯ МУЛЬЧІ

Як підсумок, LOZOVA MACHINERY пропонує споживачеві великий вибір знарядь для реалізації поверхневого обробітку ґрунту. Кожен тип додатково орієнтований для більш ефективної реалізації деяких напрямків, зокрема:

  • ніж-ротор – розщеплення соломи й провокування схожості насіння падалиці;
  • турбодиск – розущільнення ґрунтових шарів;
  • варіодиск – формування змісту агрономічно-цінних агрегатів і накопичення вологи;
  • штригеля – максимальна продуктивність із задовільною якістю роботи.

В цілому, найбільш універсальним за обраною номенклатурою критеріїв по стерні ярого ячменю можна вважати рублячий ротаційний подрібнювач DUCAT RST-6.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
димка
-2.6 ° C
-1.8 °
-3.4 °
93 %
3.1kmh
75 %
Нд
-1 °
Пн
2 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °