26 Жовтня 2021

Гірчиця біла – ефективне добриво і захист від шкідників та хвороб

Відмінним сидератом, який здатний поліпшити стан грунту, є гірчиця біла. Її ще називають зелене добриво. Належить до сімейства капустяні.

Вважається, що результат після висіву гірчиці на сидерат, аналогічний внесенню перегною. Гірчиця структурує грунт, збагачує його як органічними, так і мінеральними елементами живлення завдяки здатності кореневої системи розчиняти і поглинати недоступні для інших рослин елементи живлення. Гірчиця скорочує популяцію шкідників і грибних інфекцій в грунті.

Гірчиця як сидерат – хороший спосіб підвищити родючість грунту та його якість. Це дозволяє заощадити на добривах і засобах захисту рослин.

Сіють гірчицю як рядковим, так і суцільним методом з кінця березня до середини вересня. Часто сіють після збирання основної культури, але в жодному разі не після капусти.

Норма висіву – від 15 до 30 кг/га, з міжряддям 15 см. Після чого проводять коткування і чекають появи сходів культури. Гірчиця невибаглива і тому, крім вологи в грунті, не потребує додаткових ресурсів.

Після того, як гірчиця виросте і почне утворювати насіння (30-50 днів від сходів), її можна обробити препаратами деструкторами на основі мікроорганізмів, після чого заробити в грунт, де вона розкладається і збагачує його органічними речовинами.

Під час розкладання гірчиця біла наповнює ґрунт усіма необхідними елементами, зокрема: на кожен квадратний метр надходить по 11-12 г азотних сполук, 12-15 г калію і до 1,9 г фосфору. Всі елементи знаходяться у легкодоступній для рослин формі.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Компанія «Сингента» запускає новий сезон аграрного реаліті-шоу на YouTube

20 жовтня на YouTube-каналі компанії «Сингента» стартував...

Компанія McConnel розробила автономний обприскувач

Компанія McConnel спільно з університетом Harper Adams...

Ціни на ріпак знову досягли рекордного рівня

Зростання вартості ріпаку відбулося через подорожчання нафти...

Погода

Kyiv
чисте небо
11 ° C
12.1 °
10 °
42 %
0.5kmh
0 %
Вт
10 °
Ср
11 °
Чт
14 °
Пт
13 °
Сб
15 °