Ефективне овочівництво разом з «Тімак Агро Україна»

386
Ефективне овочівництво разом з «Тімак Агро Україна»

Сьогодні важко уявити наше меню без овочів. І це не дивно, адже для того, щоб бути здоровим і енергійним, потрібно вживати корисну їжу, в тому числі овочі. Це прекрасне джерело вітамінів, мікроелементів і корисної клітковини. Крім того, овочі низькокалорійні, тому є незамінним продуктом дієтичного харчування. Та з року в рік виникають проблеми, які змушують аграріїв пристосовуватися до нових умов і змінювати підходи до вирощування овочевої продукції. А виробники добрив, ЗЗР, насіння тощо сприяють їм у цьому своїми знаннями, досвідом та інноваційними продуктами.

Компанія «Тімак Агро Україна» ще з 2014 року допомагає аграріям отримувати високі та якісні урожаї. Фахівці компанії багато уваги приділяють вирощуванню овочевих культур, тож підібрали продукти, яким під силу вирішити низку проблем, пов’язаних з їх живленням.

Рослини, як і люди, потребують збалансованого живлення впродовж усього періоду росту та розвитку. Що ж до овочів, то їх потреба в елементах живлення значно вища, ніж у інших польових культур, з огляду на їхній високий потенціал врожайності. Але для того, щоб повною мірою реалізувати потенціал рослини, лише збалансованого живлення буде недостатньо – потрібен іще захист від стресових умов.

Стреси можуть виникати як внаслідок умов навколишнього середовища (низькі та високі температури, заморозки, засуха, град тощо), так і в результаті діяльності людини (післядія ЗЗР, пошкодження технікою та ін.).

Внаслідок стресових умов рослина може втратити 30–60% врожаю. На сьогодні існує багато способів подолання стресів. І одним із найефективніших є використання сучасних біостимуляторів.

Тімак Агро представляє лінійку унікальних рідких біостимуляторів – Fertiactyl, до якої входять два продукти, зареєстровані для застосування в овочівництві закритого та відкритого ґрунту: Fertiactyl GZ (N 13%, K 5%) і Fertiactyl Starter (N 13%, P 5%, K 8%).

Fertiactyl – це ґрунтові біостимулятори на основі екстрактів водоростей (зеатин і гліцин бетаїн) та органічних кислот із мінеральними поживними речовинами.

Внесення Fertiactyl GZ в нормі 3 л/га після висадки розсади
Внесення Fertiactyl GZ в нормі 3 л/га після висадки розсади

Використання біостимулятора Fertiactyl GZ після сходів або висаджування розсади на постійне місце в нормі 3 л/га разом із поливом забезпечить розвиток кореневої системи та допоможе рослинам подолати стресові чинники.

Fertiactyl Starter рекомендовано застосовувати в нормі 5 л/га шляхом обприскування.

Внесення біостимуляторів через листкову поверхню – ефективне доповнення до основного живлення.

Лінійка листових біостимуляторів Fertileader забезпечить рослини необхідними елементами живлення в період вегетації, гліцин бетаїн захистить від різноманітних стресів, а ізопентіл аденін сприяє переміщенню елементів у рослині й захищає хлоропласти від старіння. У підсумку отримуємо хорошу врожайність із високою якістю.

Біостимулятори Fertileader рекомендовано використовувати в період вегетації в нормі 5 л/га шляхом обприскування.

При вирощуванні плодоовочевої продукції нині широко застосовується метод фертигації – внесення елементів живлення разом із поливною водою зрошення.

При використанні цього методу необхідно насамперед звертати увагу на якість поливної води. Більшість добрив при високих показниках ph і жорсткості води мають погану розчинність, а нерозчинні часточки засмічують поливну систему. Розчинені ж елементи з огляду на високу електропровідність поливної води матимуть низький ступінь поглинання їх рослиною.

Використання KSC 2 та 3 в нормі 25 кг/га на цибулі, Херсонська обл.
Використання KSC 2 та 3 в нормі 25 кг/га на цибулі, Херсонська обл.

«Тімак Агро Україна» пропонує лінійку водорозчинних добрив KSC, які розроблені в різних співвідношеннях поживних елементів, спеціально збалансованих для живлення овочевих культур на різних стадіях розвитку.

Добрива KSC мають відмінну розчинність і доступні для рослин незалежно від якості поливної води; вони ніколи не збільшать рH і забезпечать ефект буферності.

Ці добрива також впливають на зниження електропровідності поливної води, що  відповідно гарантує краще засвоєння рослинами елементів живлення.

Щотижнева норма добрив KSC становить 25–50 кг/га разом із поливом. Цю кількість можна розбити на 1–5 внесень.

О. П. Бормотов, продакт-менеджер «Тімак Агро Україна»

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram