25 Жовтня 2021

Ефективні рішення для контролю кліщів у посівах сої нинішнього року

Кліщі – небезпечні шкідники, які за сприятливих гідротермічних умов можуть призводити до втрати суттєвої частки врожайності сої.

Не є винятком й агросезон-2021: підвищені температури повітря та відносно низька вологість, які наразі панують в більшості регіонах України, сприяють розмноженню та крайовому заселенню в цій культури павутинного та туркестанського кліщів, а також комплексу інших небезпечних шкідників.

Тож за таких умов фахівці «UKRAVIT» рекомендують приділити акарицидному та інсектицидному захисту сої особливу увагу.

«Як відзначають наші менеджери з технічної підтримки із різних областей, наразі посіви сої в більшості регіонах вирощування поступово заселяють та пошкоджують кліщі. Локально відзначається поширення попелиць, трипсів, гусениць акацієвої вогнівки, совки-гамми, тощо, – розповідає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Особливо шкодочинними кліщі є за посушливої, спекотної погоди, яка зазвичай припадає на фазу середини цвітіння-формування бобів. В цей період рослини продукують більше асимілянтів, відповідно є більш привабливими для шкідника.

Кліщі проколють листкову поверхню культури і живляться клітинним соком. Внаслідок цього у рослини підвищується транспірація, порушується фотосинтез, і вона потерпає від нестачі вологи та неправильного обміну речовин.

Ці процеси миттєво відбивається на фізіологічному стані культур – у них в’яне, скручується, темніє та повністю опадає листя. За відсутності заходів контролю та в роки спалаху кліщі можуть пошкодити до 90% рослин».

Для ефективного контролю кліщів та інших шкідників в посівах сої Олександр рекомендує обрати потужний трьохкомпонентний інсекто-акарицид Антикліщ Макс (піриміфос-метил, 200 г/л + піридабен, 150 г/л + ацетаміприд, 50 г/л).

Піриміфос-метил – фосфорорганічна діюча речовина, яка сприяє накопиченню ацетилхоліну в тканинах нервової системи шкідників, що призводить до порушення функцій різних органів та отруєння всього організму.

Піридабен – акарицид контактної дії для контролю кліщів на всіх стадіях розвитку, що володіє швидким паралізуючим ефектом і тривалим періодом захисної дії.

Ацетаміприд – системний інсектицид, який володіє контактною та кишковою дією. Він блокує передачу нервового імпульсу через синапс, в результаті чого шкідник гине від сильного нервового перезбудження.

Препарат контролює кліщів, а також комплекс супутніх шкідників сої. Він діє проти всіх стадій розвитку кліща – яйце, личинка, німфа, доросла особина, а також забезпечує високу ефективність проти шкідників, які мають приховані етапи розвитку. Препарат сумісний з іншими пестицидами та агрохімікатами і може використовуватись в антирезистентних програмах захисту.

Крім того, зазначає Олександр, в новому агросезоні компанія планує виводити на ринок інноваційний інсекто-акарицид Ескаліп (абамектин, 30 г/л + спіродиклофен, 200 г/л), який має ряд переваг порівняно з конкурентними продуктами.

Абамектин у його складі – контактна діюча речовина з чітко вираженими трансламінарними властивостями. Вона стимулює вивільнення гамма-аміномасляної кислоти, яка виступає інгібітором передачі нервових імпульсів, в результаті чого у шкідників відбувається параліч, вони припиняють живлення і через декілька діб гинуть.

А спіродиклофен – контактна діюча речовина, що блокує ацетил-КоА карбоксилазу – ключовий фермент синтезу жирних кислот. Спіродиклофен – високотоксичний для яєць, личинок і німф кліщів, а також впливає на дорослих самок, порушуючи їх фертильність.

Препарат високоефективно контролює широкий спектр різних видів кліщів, а також попелиць у посівах сої. А різні механізми дії дозволяють ефективно контролювати види кліщів, які набули резистентності до інших акарицидів.

За рахунок фізико-хімічних властивостей діючих речовин Ескаліп забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії. Крім того, він, порівняно з іншими акарицидами, володіє трансламінарною активністю, що дозволяє знищувати кліщів на нижній частині листа, де вони найбільше локалізуються.

Важливою перевагою препарату в мінливих умовах агросезону-2021 є його мінімальна залежність від погодних умов – температури повітря, опадів, вологості повітря, сонячного випромінювання тощо, порівняно з іншими конкурентними препаратами.

При цьому він характеризується високою ліпофільністю (здатністю проникати через воскові нальоти) та надзвичайно тривалою фотостабільністю (період напіврозпаду під впливом ультрафіолету).

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °