01 Липня 2022

FieldView™ seed script — сучасний помічник для успішної посівної

Посівна не за горами. І перед початком сільськогосподарського сезону фермери мають нагоду детально спланувати сівбу, щоб отримати в майбутньому максимальний урожай

ПОТРЕБИ ВАШОГО ПОЛЯ

Розпочинаючи новий сезон, кожен аграрій прагне досягти бажаного результату — отримати максимальні прибутки. Для цього потрібно подолати виклики, пов’язані з розвитком сільськогосподарських культур, та загалом мінімізувати можливі ризики. Саме тому дедалі більше фермерів починають використовувати новітні рішення, які дають змогу застосовувати науковий підхід до кожного поля. Звісно, наукові дані використовували у господарствах і до «цифрової ери», але нині за допомогою точного сільськогосподарського обладнання та таких цифрових інструментів, як FieldView, можна визначити потреби навіть найменшої ділянки поля і змінювати залежно від потреби норми висіву, внесення добрив, поливу тощо.

Зважаючи на переваги, точне землеробство почали застосовувати тисячі фермерів по всьому світу. Чимало з них зробили вибір на користь новітньої платформи FieldView, яку в 2015 році запустила на ринок США корпорація Climate Corporation (підрозділ Bayer із цифрового землеробства). Поступово система набувала поширення серед аграріїв Південної та Північної Америки, Європи. Лише на території України протягом 2021 року Climate FieldView було застосовано на понад 2,6 млн гектарів полів. Це провідний сервіс у галузі точного цифрового землеробства, який надає поглиблені знання про кожне поле. А ці знання допомагають приймати більш обґрунтовані операційні рішення для оптимізації врожаю, підвищення ефективності та значного зменшення ризиків.

Fieldview™ seed script — сучасний помічник для успішної посівної

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАН

Як то кажуть, що посієш, те й пожнеш. Тому особливу увагу слід приділити підготовці до посівної. Climate Corporation пропонує фермерам у цей відповідальний період скористатися новою функцією платформи — автоматичним створенням завдань змінної норми висіву FieldView™ Seed Scripts. Вона дасть можливість створити індивідуальний науково обґрунтований план сівби для кожного поля, що заощадить час, оптимізує витрату насіннєвого матеріалу та підвищить загальну продуктивність польової операції.

FieldView™ Seed Scripts використовує дані з поля господарства та результати тестових польових випробувань для формування рекомендацій з різними нормами висіву, щоб фермери могли швидко та легко створювати електронні карти завдання для техніки по кожному окремому полю з урахуванням його локальних особливостей. Усе доволі просто: із запропонованих варіантів фермер на своєму пристрої обирає найкращий для кожного поля. А для того, щоб зробити зважений вибір, користувач може ознайомитися з детальною інформацією про сумісність платформи з різними моделями сівалок та комбайнів на вебсайті Climate FieldView www.climatefieldview.com.ua.

Читати по темі: Індекс NDVI: як він робить життя агронома простішим

Рекомендації з нормами висіву, які враховують особливості різних ділянок поля, потенційно можуть збільшити врожайність та навіть зменшити витрати на посівний матеріал. FieldView формує оптимальні карти-завдання для здійснення сівби з урахуванням відмінностей на кожному полі, а також надає зручні інструменти для аналізу врожайності, щоб фермер врешті-решт міг підтвердити правильність свого вибору і приймати у майбутньому обґрунтовані управлінські рішення.

АЛГОРИТМ УСПІХУ

З функціоналом для автоматичного створення карт завдань зі змінною нормою FieldView™ Seed Scripts лише за 6 хв ви отримаєте готовий файл для завантаження на техніку. Для цього потрібно кілька разів натиснути на необхідні закладки на своєму пристрої та заповнити інформацію про гібрид, очікувану врожайність, вартість насіння, ціну зерна та вкладені інвестиції з урахуванням рентабельності виробництва. Використовуючи платформу, ви отримаєте доступ до кількох карт висіву, а потім зможете поділитися ними з іншим агрономом, механізатором, менеджером Climate Corporation, дилером або бізнес-партнером та поцікавитися їхньою думкою.

Рис. 1. Створення зон для карти висіву вручну
Рис. 1. Створення зон для карти висіву вручну

Рис. 2. Створення карти висіву в автоматичному режимі з рекомендаціями густоти висіву насіння кукурудзи
Рис. 2. Створення карти висіву в автоматичному режимі з рекомендаціями густоти висіву насіння кукурудзи

За допомогою цієї функції можна визначити зони продуктивності поля та створити карти-завдання під заплановану врожайність чи рентабельність виробництва. У цьому рішенні для аналізу використовують безпосередньо дані з полів підприємства. Щоб визначити відмінності та оцінити особливості різних зон, цифрова платформа FieldView™ застосовує модель, що враховує річні супутникові знімки (де вони доступні) за кілька попередніх років або дані урожайності. У розрахунок також беруть дані про потенціал певних гібридів. Щоб досягти найвищого рівня точності, компанія БАЙЄР закладає та проаналізує дослідні ділянки на полях підприємств та власних демополях в агрокліматичних районах України з різними умовами для вирощування сільськогосподарських культур. І тепер результати цих досліджень застосовують для створення індивідуальних рекомендацій для кожного поля: виокремлення зон з різним потенціалом, визначення оптимальної норми висіву та гібрида.

Таким чином, на сьогодні кожний користувач системи FieldView™ має доступ до описаних переваг технології змінних норм висіву а також може спробувати функцію автоматичного створення карт висіву для лінійки гібридів кукурудзи DEKALB.

 

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

5 основних принципів здоров’я ґрунту

ЗАХИСТ ПОВЕРХНІ ҐРУНТУ Першим кроком до відновлення здоров'я...

Вуглець нам не ворог!

НАДМІР ВУГЛЕЦЮ Чи помічаєте ви, скільки шкоди завдає...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °