01 Липня 2022

Фітосанітарний стан посівів на 1 лютого

Відбір монолітів озимих зернових культур у деяких регіонах (Івано-Франківській області) для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, в тому числі і за експрес-методами, встановив, що 93% рослин знаходяться в доброму стані, 7% – в задовільному.

Рослини перебувають у фазах 3-й листок – кущення. Рослини озимих культур мають добру регенераційну здатність при їх відрощуванні. Відсоток живих рослин становить 100%.

Рослини озимого ріпаку – 89% знаходяться в доброму стані, 11% рослин – ослаблені. Низькі температури повітря частково пошкодили надземну листкову масу ріпаку, проте точка росту залишилась живою.

Вплив погодних умов (різкий перепад та стрімке підвищення в останній декаді січня температури повітря від -20 °С до +2-5 °С, ущільнення снігового покриву, утворення крижаної кірки) в значній мірі позначився на шкідливості мишоподібних гризунів, зокрема звичайної та гуртової полівок. Збільшення кількості популяції не відмічалось.

У всих регіонах мишоподібними гризунами заселено 6-23% (макс. 53%) обстежених площ озимих зернових та ріпаку, де обліковують від поодиноких нір до 4 (Київська, Херсонська обл.) жилих колоній на гектар.

Багаторічні трави, неугіддя та сади заселені гризунами на 10-83%, де обліковують 2-4 (макс. 5-8) жилих колоній на гектар (багаторічні трави, неорні землі Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Харківської, Херсонської областей).

Важливо систематично обстежувати посіви озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій, оскільки за встановлення навіть нетривалого поліпшення погодних умов, завдяки біологічній особливості до високої плодючості та спроможності до швидкої зміни фізіологічного стану, популяція гризунів поступово буде відновлювати свою чисельність.

За наявності 3-5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав необхідно проводити захисні обробки дозволеними до використання родентицидами.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
25.9 ° C
25.9 °
25.9 °
52 %
3.5kmh
0 %
Пт
28 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °