17 Травня 2022

Фітосанітарний стан посівів на 23 лютого

Озимі культури перебувають в стані неглибокого озимого спокою. На посівах сільськогосподарських культур загибель через затоплення талими водами становить від 7-20% (Волинська, Луганська обл.) до 25-50% (Івано-Франківська, Київська, Миколаївська обл.).

Водночас повсюди у посівах озимої пшениці площа заселення мишоподібними гризунами становить 4-29% (макс. 54%), за чисельності 1-3 жилих колонії на гектар з 1-5 жилими норами.

У посівах озимого ріпаку на 10-58% обстежених площ середня чисельність шкідника становила 1-4 колонії на гектар, з 1-7 жилими норами в кожній. У місцях резервацій, на багаторічних травах та садах обліковували 2-4 (осередково – до 5 у Закарпатській, Донецькій, Херсонській обл.) жилих колоній на гектар.

Спеціалісти управлінь фітосанітарної безпеки провели відбір монолітів озимих зернових культур для визначення життєздатності рослин. Відсоток живих рослин озимої пшениці та ячменю становить 95-100%, загиблих – 0-5%.

Лабораторним аналізом рослин озимини у Тернопільській та Херсонській областях, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси (1-2%) та кореневих гнилей (0-3%). На зразках озимого ріпаку 1% рослин уражено пероноспорозом.

За відновлення вегетації відбуватиметься зараження рослин вищевказаними хворобами. Ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів є ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.

За результатами проведених аналізів, у Полтавській і Тернопільській областях виявлено, що насіння ярих зернових та зернобобових культур заражене аскохітозом, бактеріозом, гельмінтоспоріозом, септоріозом, фузаріозом в межах 0,4-2%.

Це свідчить про обов’язкове оздоровлення посівного матеріалу навесні. Це потрібно зробити шляхом протруювання його препаратами відповідного спектра дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.

Такий насіннєвий матеріал за 2-3 тижні до сівби варто обов’язково протруїти препаратами відповідного спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
рвані хмари
15.7 ° C
16.5 °
14.2 °
45 %
0.9kmh
62 %
Вт
18 °
Ср
11 °
Чт
19 °
Пт
22 °
Сб
18 °