25 Жовтня 2021

Фітосанітарний стан посівів на 5 жовтня

Повсюди  у посівах озимих зернових колосових культур розвиваються та в допороговій чисельності шкодять хрестоцвіті блішки, злакові мухи (шведські, гессенська), попелиці, цикадки. Рослини озимих колосових культур здебільшого знаходяться у фазах сходи-третій листок, початок кущення.

В степових, подекуди лісостепових областях у посівах озимої пшениці, розміщених здебільшого після стерньових попередників, личинки хлібного туруна (жужелиці) за чисельності 0,5-2 (макс. – 3 екз.) на кв.м пошкодили 1-6% рослин.

Також, у посівах розвиваються та живляться гусениці озимої совки, які чисельністю 0,3-2 (осередково у посівах, розміщених після пару – до 3 екз. на кв.м) пошкодили до 6% рослин. На ранніх загущених посівах озимих пшениці та ячменю відмічається слабкий розвиток борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей.

В усіх агрокліматичних зонах на посівах кукурудзи гусениці стеблового (кукурудзяного) метелика пошкодили 4-21% рослин та 3-13% качанів. Гусениці стеблового кукурудзяного метелика закінчили живлення і, переважно, зосередилися в нижній частині стебла. На 3-7% качанів розвиваються фузаріоз, подекуди бактеріоз та сіра гниль.

Погода сприяла розвитку хрестоцвітих блішок на озимому ріпаку. За чисельності 1-3 (макс. – 5 екз.) на кв.м (Полтавська обл.) пошкодили 2-11% рослин у слабкому та середньому ступені. Несправжні гусениці ріпакового пильщика пошкодили до 10% рослин у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській областях, за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м. Осередково шкодять ріпаковий листкоїд, капустяна попелиця, гусениці озимої, листогризучих совок та біланів. Відмічається ураження рослин ріпаку альтернаріозом, пероноспорозом, фомозом.

У Поліссі та Лісостепу на незібраних площах цукрові буряки уражені церкоспорозом, борошнистою росою, пероноспорозом, рамуляріозом, вірусною жовтяницею. У господарствах Вінницької, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької областей на коренеплодах цукрових буряків виявляють паршу звичайну та пояскову, гнилі (фузаріозна, суха, бура, хвостова), дуплистість.

На незібраних площах пізніх посівів соняшнику мають поширення біла та сіра гнилі (2-6% рослин), інші хвороби не мають розвитку через проведення десикації.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °