19 Січня 2022

Фітосанітарний стан посівів на 6 грудня

Скрізь на 6-23% обстежених площ борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями охоплено 1-6% рослин озимих пшениці, ячменю та жита.

На озимому ріпаку альтернаріозом, пероноспорозом, борошнистою росою, білою плямистістю, фомозом уражено 2-8% рослин. Бактеріоз та кореневі гнилі виявляли на 7-13% площ та 4-9% рослин озимого ріпаку (Житомирська, Кіровоградська обл.). Інфекційний запас вищезгаданих хвороб зберігатиметься до встановлення сприятливих для їх розвитку погодних умов.

В Одеській, Миколаївській та деяких лісостепових областях на озимій пшениці по стерньових попередниках відмічали малоактивне живлення личинок хлібної жужелиці (туруна), якими пошкоджено в середньому 1-5% рослин озимини.

Скрізь на озимих зернових та ріпаку триває розселення мишоподібних гризунів, де обліковують від поодиноких нір до 1-4 колоній на гектарі з 2-6 жилими норами. Гризуни пошкодили 1-2% рослин.

Переважна більшість площ садів, полів після просапних культур і багаторічних трав заселені 1-5 колоніями гризунів з 1-8 жилими норами. На неугіддях, лісосмугах, неорних землях ураховують 1-6 колоній на гектарі з 2-11 жилими норами.

За видовим складом переважають полівки, в Степу обліковували курганчикових мишей, лісову та жовтогорлу.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
-1.4 ° C
-0.7 °
-1.9 °
74 %
4kmh
75 %
Ср
-2 °
Чт
1 °
Пт
-2 °
Сб
-2 °
Нд
-5 °