17 Травня 2022

Фітосанітарний стан посівів на 7 грудня

Негативного впливу агрометеорологічних явищ на стан посівів озимих культур не спостерігалося, вегетаційні процеси припинились, спостерігається неглибокий зимовий спокій, наразі посіви знаходяться в доброму та задовільному стані.

Подальший стан посівів озимих культур залежатиме від рівня загартування рослин та гідротермічного режиму впродовж наступних періодів.

У Лісостепу та Поліссі на 3-15% обстежених площ озимої пшениці, ячменю та жита (Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Полтавська Закарпатська обл.) церкоспорельозною та гельмінтоспоріозною кореневими гнилями охоплено 1-5% рослин. На 5-68% обстежених площ гельмінтоспоріозом, септоріозом, борошнистою росою уражено 1-6% (макс. 10% у Київській, Львівській обл.) рослин озимих культур.

Подекуди в господарствах Дніпропетровської, Запорізької областей на полях озимих зернових культур, розміщених здебільшого після стерньових попередників, продовжується мляве живлення личинок хлібної жужелиці. Шкідником заселено до 8-14% площ від обстежених. Середня чисельність – 0,5-2 екз. на кв.м. Личинки переважно ІІ віку. В осередках пошкоджено до 15% рослин.

Скрізь на 5-47% обстежених площ озимого ріпаку 2-11% рослин хворіє на пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, білу плямистість, подекуди бактеріозом кореня уражено 1% рослин.

Аналіз матеріалів моніторингу, які надходять з областей, свідчить, що температурний режим та достатня кількість повноцінних кормів на переважній більшості території країни забезпечують задовільну життєдіяльність мишоподібних гризунів. Разом з тим, варто відмітити, що значного підвищення чисельності та активного розселення гризунів не відмічається.

В озимих посівах майже усіх регіонів нараховується 1-3 (осередково в полях Запорізької, Львівської, Херсонської областей до 4-5) жилих колоній на гектар. Осередки високої чисельності гризунів (3-6 колоній на га), виявлені в Запорізькій області на озимині, посіяній після соняшника, гороху.

В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур мають місце 2-5 (у Вінницькій, Волинській, Запорізькій, Івано-Франківській, Житомирській, Херсонській областях до 6-8 жилих колоній на гектарі) з чисельністю жилих нір на одну колонію – 30-40 штук (Херсонська обл.). За слабкого та середнього ступенів у згаданих областях гризунами пошкоджено 1-15% рослин озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав.

У Луганській, Херсонській областях на незораних площах після соняшнику, кукурудзи та на багаторічних травах кількість нір курганчикової миші – 1-4 (макс. 8) на один гектар.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °