01 Липня 2022

Фітосанітарний стан посівів на 9 березня

В Одеській області в посівах озимини (попередник озимий ячмінь) відмічено відновлення живлення личинок хлібного туруна.

Шкідником заселено 2% площі, пошкоджено 1% рослин у слабкому ступені. Середня  чисельність личинок 0,5-1,0 екз на кв.м. Личинки шкідника перебувають переважно в другому та третьому віці (15-85%), тому період пошкодження посівів триватиме. В осередках, за наявності 3-4 личинок на кв.м, необхідно проводити обприскування посівів рекомендованими інсектицидами.

Посіви озимого ріпаку з настанням тепла осередково в Херсонській області заселяють жуки прихованохоботників.

Агрокліматичні умови у південних, центральних, подекуди західних областях, переважно на добре розвинених посівах озимих пшениці, ячменю та жита стимулювали розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, де збудники цих хвороб збереглися на 1-4% рослин (Вінницька, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька обл.). На фізіологічно ослаблених посівах ранніх строків сівби Вінницької області, в місцях пониження рельєфу рослини уражені сніговою пліснявою.

Оздоровлення рослин досягається підживленням їх мінеральними добривами з додаванням мікроелементів. Для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущення посіви озимої пшениці можна обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту.

Лабораторним аналізом рослин озимих пшениці, ячменю, жита, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси (1-3, макс. 27% рослин в осередках Київської обл.), септоріозу, гельмінтоспоріозу (3%), кореневих гнилей (1-3, макс. 20% рослин в Київській обл.), інших хвороб.

За потепління, через високий рівень ураженості рослин озимини, можливий масовий розвиток хвороб. Тому, ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів буде ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.

Лабораторною фітоекспертизою насіння ярих пшениці, ячменю, вівса, гречки, кукурудзи, гороху, сої виявлено зараженість його збудниками альтернаріозу, сепрторіозу, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, аскохітозу, бактеріозу, плісені, тощо в межах 2-10%, в окремих партіях Вінницької, Львівської, Полтавської, Рівненської областей 100%.

Такий насіннєвий матеріал за 2-3 тижні до сівби необхідно обов’язково протруїти препаратами відповідного спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °