18 Жовтня 2021

Фітосанітарний стан посівів на 9 березня

В Одеській області в посівах озимини (попередник озимий ячмінь) відмічено відновлення живлення личинок хлібного туруна.

Шкідником заселено 2% площі, пошкоджено 1% рослин у слабкому ступені. Середня  чисельність личинок 0,5-1,0 екз на кв.м. Личинки шкідника перебувають переважно в другому та третьому віці (15-85%), тому період пошкодження посівів триватиме. В осередках, за наявності 3-4 личинок на кв.м, необхідно проводити обприскування посівів рекомендованими інсектицидами.

Посіви озимого ріпаку з настанням тепла осередково в Херсонській області заселяють жуки прихованохоботників.

Агрокліматичні умови у південних, центральних, подекуди західних областях, переважно на добре розвинених посівах озимих пшениці, ячменю та жита стимулювали розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, де збудники цих хвороб збереглися на 1-4% рослин (Вінницька, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька обл.). На фізіологічно ослаблених посівах ранніх строків сівби Вінницької області, в місцях пониження рельєфу рослини уражені сніговою пліснявою.

Оздоровлення рослин досягається підживленням їх мінеральними добривами з додаванням мікроелементів. Для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущення посіви озимої пшениці можна обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту.

Лабораторним аналізом рослин озимих пшениці, ячменю, жита, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси (1-3, макс. 27% рослин в осередках Київської обл.), септоріозу, гельмінтоспоріозу (3%), кореневих гнилей (1-3, макс. 20% рослин в Київській обл.), інших хвороб.

За потепління, через високий рівень ураженості рослин озимини, можливий масовий розвиток хвороб. Тому, ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів буде ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.

Лабораторною фітоекспертизою насіння ярих пшениці, ячменю, вівса, гречки, кукурудзи, гороху, сої виявлено зараженість його збудниками альтернаріозу, сепрторіозу, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, аскохітозу, бактеріозу, плісені, тощо в межах 2-10%, в окремих партіях Вінницької, Львівської, Полтавської, Рівненської областей 100%.

Такий насіннєвий матеріал за 2-3 тижні до сівби необхідно обов’язково протруїти препаратами відповідного спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.2 ° C
8 °
4.1 °
64 %
1.8kmh
0 %
Нд
6 °
Пн
11 °
Вт
10 °
Ср
13 °
Чт
17 °