29 Березня 2024

Гаряча пора інновацій від BASF

Літні зустрічі Клубу новаторів агробізнесу, що проходили в різних регіонах країни, яскраво засвідчили: сільське господарство сьогодення рухають нові технології й інновації. А за ними стоять люди, які сповідують новаторський стиль мислення та діяльності. Тестуючи нові продукти, втілюючи новітні підходи й цифрові рішення, ділячись передовим досвідом, вони розвивають власні господарства та аграрну Україну в цілому.

XARVIO™ FIELD MANAGER – ПОТУЖНИЙ ВИХІД В ПОЛЕ 

Український аграрний сектор дедалі більше стає сферою високих технологій. В цьому можна переконатися не лише на спеціалізованих форумах та семінарах у Києві, не тільки на демонстраційних полях відомих Агроцентрів провідних світових компаній. А, наприклад, посеред степних просторів Одещини в селі Вишневе. Чи в мальовничому селі Матеївці, що розташоване на славній своїми традиціями коломийській землі. Власне, всі господарства зі всієї України, які входять до Клубу новаторів агробізнесу, стають флагманами передових технологій і рішень. Адже люди, які там працюють, бажають кращого майбутнього для рідної землі – й утілюють його, як щирі професіонали своєї справи.

Регіональний менеджер компанії BASF в Одеській області Володимир Яюк образно та влучно сказав про Клуб: «Це зліт справжніх генералів агробізнесу». Так, це яскрава метафора, але аж ніяк не перебільшення. Тому що керівників і фахівців, які згуртувались у Клубі новаторів агробізнесу, вирізняє справді стратегічне бачення. Вони розуміють, що час і земля, на якій вони плекають врожаї, потребують сучасних підходів. А новітні інформаційні рішення в управлінні захистом полів і розвитком посівів від компанії BASF, які, зокрема, розглядалися на регіональних засіданнях Клубу, стають ефективним інструментом та помічником аграрія.

Цифрові рішення xarvio™ – Digital Farming Solutions, які включають в себе xarvio™ FIELD MANAGER і хarvio™ SCOUTING, – це потужна і зручна в користуванні інформаційна платформа. Вона покликана допомагати виробникам в управлінні посівами та їх контролі, у плануванні та реалізації агрозаходів. Наприкінці лютого 2019 року учасники клубу новаторів агробізнесу лише ознайомилися з цифровим продуктом та взяли участь у тренінгу з його використання. А тепер вони вже мали змогу поділитися власним досвідом використання xarvio™ FIELD MANAGER, дізнатися більше про його можливості та переваги. Адже цей продукт впевнено вийшов у поля по всій країні, надаючи реальну допомогу в управлінні посівами. Регіональні зібрання учасників Клубу новаторів агробізнесу підтвердили велику зацікавленість у використанні сучасних цифрових рішень для сільського господарства та в інноваційному розвитку спільно з BASF.

Роман Папроцький, директор агрофірми «Лугове»Роман Папроцький, директор агрофірми «Лугове», Львівська обл., Бродівський р-н, с. Лугове

Останні три роки у нас суцільні конт­расти: то посухи, то опади… І цей сезон видався цікавим по температурному режиму, кількості дощів; вперше за 25 років у мене пшениця примерзла навесні. Є певні проблеми з озимим ріпаком, бо його частина просто вимокла, коренева система перегнила. Але, загалом, у всіх культур є потенціал. Хоча, яка погода нас чекає – ніхто не знає.

Якраз у таких критичних умовах наші досліди в рамках роботи Клубу новаторів аграрного бізнесу показують ефект. Наприклад, там, де ми обробили пшеницю засобом Адексар® СЕ Плюс, порівняно з контролем така різниця, що можна кіно знімати! Волога призвела до поширення хвороб – і тут препарат показав себе у всій красі. Корум® на сої дав добрий ефект, він, певною мірою, виручив, бо через дощі ми не могли зайти вчасно зі ґрунтовими гербіцидами. Порівняно з конкурентним продуктом він спрацював краще, мав менший фітотоксичний вплив на сою.

Минулого року чудово показав себе Архітект™, прибавка врожаю становила 11 ц/га. Цього року ми обробили 1058 гектарів соняшнику – і чекаємо на результат. Також ми заклали на 46 гектарах дослід із диференційованим внесенням препарату Адексар® СЕ Плюс і задіянням xarvio™ FIELD MANAGER. Весь світ рухається в цьому напрямку – і ми теж покладаємо на цифрові рішення великі сподівання.

ІННОВАЦІЇ В ДІЇ 

Перед цифровими рішеннями, перед технологіями та продуктами BASF відкривається широке поле діяльності. Й конкретні поля, де досягаються високі результати. Наприклад, у ТОВ «Колос», на базі якого пройшла зустріч Клубу новаторів у південному регіоні, збирають по 6 тонн ріпаку, 4 тонни соняшнику, 7–8 тонн пшениці тощо. І це у зоні ризикованого землеробства, де погодно-кліматичні чинники щороку випробовують на міцність слушність технологічних рішень.

Учасники відвідали посіви зернових культур та ріпаку, де широко використовують продукти BASF, оцінили технічні можливості господарства. Зокрема, керівник агропідприємства Юрій Яловчук ознайомив з характеристиками нового обприскувача, сівалки Mzuri, агрегату вертикального обробітку ґрунту Salford, вдосконалених сівалок та плугів.

Сергій Косюк (СТОВ «Перше Травня») – зустріч Клубу новаторів Південного регіону (ТОВ «Колос», Одеська обл.)
Сергій Косюк (СТОВ «Перше Травня») – зустріч Клубу новаторів Південного регіону (ТОВ «Колос», Одеська обл.)

«Якщо хочеш бути успішною людиною, то не слід працювати лише за шаблоном, як інші. Треба бути на крок попереду. Ми намагаємося це робити, не все вдається, але є зримі досягнення. Мене насамперед зацікавила система внесення мінеральних, а також органічних добрив, адже у нас є своє тваринництво. Ми виробили свою технологію, оскільки те, що зараз практикують, – не внесення, а розкидання. Ми вносимо лише під глибоке рихлення на глибину, під корінь, щоб він добриво діставав. Також ми впровадили систему Strip-till, вже сіємо за цією технологією ячмінь, ріпак та пшеницю. У нас є відповідна сівалка Mzuri, і на наступний рік ми її налаштуємо також на соняшник та кукурудзу під Strip-till. – наголосив Юрій Яловчук. – Ми повинні зробити пожнивні остатки не ворогом, а другом. Така технологія дає цілу низку переваг, особливо в нашій дуже посушливій зоні. Також ми переобладнуємо сівалку Petinger для внесення добрив у два яруси, їдемо на завод-виробник в Німеччині. Загалом, ми готуємося до ще більш жорстких посушливих умов, шукаємо ту систему землеробства, яка нам допоможе в майбутньому». Дослідницька робота в рамках Клубу новаторів, продукти компанії BASF, які займають левову частку в арсеналі захисту рослин, сучасні інформаційні рішення є невід’ємною складовою успішного розвитку ТОВ «Колос».

Юрій Яловчук, директор ТОВ «Колос»Юрій Яловчук, директор ТОВ «Колос», Одеська обл., Великомихайлівський р-н, с. Вишневе

Може, нам дещо і складно зрозуміти всі ці цифрові системи, бо вже у нас вік такий. Але до нас приходять молоді спеціалісти, во­­ни будуть вивчати все і нам допомагати. Взагалі, людський чинник дуже багато вирішує. Я з фірмою BASF працюю лише тому, що є такі менеджери, як Володимир Яюк, які нам дають знання і любов до препаратів, можуть своєчасно порадити – і ми бачимо результат. Недарма зараз у нас в системі захисту 70 відсотків продуктів компанії BASF.

А Клуб новаторів і люди, які в ньому працюють, дуже цікаві та важливі речі роблять. От зараз ми їдемо оглянути поля – і це практичний дискусійний клуб. Колеги побачать якісь недоліки у мене в господарстві, я поїду до них поглянути… Завдяки Клубу новаторів ми будемо радити один одному, бачити і розуміти більше – а відтак і досягати кращих результатів. Тож ми працюємо та наполегливо шукаємо якнайкращі рішення.

На майбутнє господарства та рідного краю працює і ФГ «Прометей» на Івано-Франківщині. Це багато­профільне господарство, де вирощують широкий спектр польових, овочевих та садових культур, потужно розвивається тваринницька галузь, є власна переробка. За час своєї роботи господарство зросло від 300 до 5700 гектарів землі… Фахівці підкреслюють, що тут застосовують найбільш сучасні технології, які пропонуються на ринку, а відтак отримують високі врожаї та відмінну якість продукції.

Власник господарства Петро Книшук у вітальному слові підкреслив, що препарати BASF найбільш якісні та потужні – тож дають змогу впевнено працювати й досягати бажаних показників. Цей рік видався дуже важким, дощі йшли півтора місяці, збили всі терміни обробітку. Та попри всі складнощі, господарство показало, шо можна успішно працювати навіть у дуже складних умовах.

Учасники заходу оглянули посіви нових гібридів озимого ріпаку компанії BASF, ознайомилися зі станом зернових культур. «По зернових не могли вчасно зайти в поле через дощі, але однаково результату досягнуто. Відзначу хорошу роботу Рекс® Плюс, Капало® в фазу кущіння, Адексар® СЕ Плюс по прапорцевому листочку та Осіріс® Стар по колосу, – говорить Ігор Гриник, регіональний менеджер компанії BASF в Чернівецькій та Івано-Франківській областях. – Також свою роль зіграв трикомпонентний протруйник Кінто® Плюс – це ефективний продукт, який вже зацікавив господарства регіону. А Систіва® дає змогу досягати чудових результатів на ячмені».

Василь Книшук (ФГ «Прометей») та Сергій Кучеров (BASF)
Василь Книшук (ФГ «Прометей») та Сергій Кучеров (BASF)

Порадували і посіви соняшнику. Василь Книшук, який безпосередньо керує господарською діяльністю ФГ «Прометей», підкреслив, що ґрунтовий гербіцид Акріс® не промився, незважаючи на справжній потоп. Всі зійшлися на тому, що дуже гарно показує себе і морфорегулятор Архітект™ на високоолеїнових гібридах. Гості також оглянули посіви овочевих культур, ознайомилися з будівництвом сучасного комплексу для їх зберігання.

Виробнича діяльність господарства позначається на соціально-економічному розвитку рідного краю. «Я очолив об’єднану місцеву громаду, щоб поміняти життя в наших селах – і за 2,5 роки це нам вдалось», – говорить Петро Книшук. Дійсно, зроблене в мальовничому коломийському краї вражає: соціальні, освітні та культурні програми працюють тут так само успішно, як і місцеві хлібороби. Зустріч Клубу новаторів агробізнесу збіглася з форумом місцевої громади та колегією обласного управління культури. Тож гості заходу могли переконатися у справедливості здавна відомого вислову: «Буде хліб – буде й пісня». І висока мелодія трембіти наче закликала всіх присутніх підкорювати нові й нові вершини у своїй натхненній праці на землі.

Валерій Ліневич, голова правління СВК «Вівсяницький»Валерій Ліневич, голова правління СВК «Вівсяницький», Вінницька обл., Козятинський р-н, с. Вівсяники

Ми тут збираємося, щоб отримати для себе знання, поспілкуватися предметно, на всі теми, які нас цікавлять. Навіть коли ми обговорюємо наші помилки, ми в цьому бачимо лише позитив – адже ми їх глибше розуміємо, шукаємо та знаходимо рішення.

Звичайно, ми вже розпочали працювати з xarvio™ FIELD MANAGER. Як помічник він дуже цікавий, особливо для великих господарств – адже він не дасть проґавити проблему чи загрозу.

ПРАЦЮЮЧИ НА СПІЛЬНИЙ УСПІХ 

А справжнім полігоном високоефективних рішень для землеробства є Агроцентр компанії BASF в селі Терезине на Київщині. Агровиробники східного та центрального регіонів на зустрічі Клубу новаторів мали змогу ознайомитися із численними ділянками, де ретельно тестують продукти BASF та системи захисту на зернових, ріпаку, соняшнику, кукурудзі, сої, гороху, овочевих культурах.

Вкрай широкий спектр дослідів та їх результати нікого з аграріїв не залишають байдужим. «Я частий гість на демо-полях, самі в господарстві широко випробовуємо препарати та експериментуємо, проте побачене тут мене вразило, поділився враженнями заступник директора ФГ «Альфа» Юрій Бєлінський. – Дуже сподобалася робота фунгіцидів по пшениці, в цьому відношенні такий складний рік є дуже показовим. І якщо говорити про досліди щодо післядії Євро-Лайтнінг® Плюс при внесенні в подвійній від рекомендованої максимальної норми на зернові, то різниці зі стандартними нормами я майже не побачив». Всіх присутніх також дуже зацікавили досліди з обприскування, зокрема, застосування різних норм робочого розчину фунгіцидів на ярому ячмені та, звісно, варіанти вирощування з хarvio™ FIELD MANAGER. Загалом, учасники Клубу новаторів предметно оцінили роботу і вже відомих препаратів, і продуктів, які найближчим часом вийдуть на ринок.

Зустріч Клубу новаторів Центрального та Східного регіонів (Агроцентр BASF «Терезине», Київська обл.)
Зустріч Клубу новаторів Центрального та Східного регіонів (Агроцентр BASF «Терезине», Київська обл.)

«Ми з задоволенням демонструємо продукти нашим новаторам, адже саме вони, незважаючи на кількість площ у обробітку, ідуть попереду в інноваціях та інвестиціях в гектар – і, відповідно, у виробництві кінцевої продукції, – підкреслив керівник групи Агроцентри BASF Сергій Кучеров. – І тому саме ці люди, ці агровиробники тут, щоб отримати доступ до найновішого. А зараз ми побачили, що найновіше якраз і є найефективнішим».

Водночас фахівці наголошують, що саме завдяки таким зустрічам з’являється ще більше розуміння, які напрями цікаві агровиробникам у плані дослідження та використання препаратів. Під час пленарної частини учасники Клубу обговорили нюанси використання, складні чи атипові випадки при застосуванні засобів захисту рослин, альтернативні гербіцидні рішення, актуальність більш широкого вікна застосування гербіцидів на кукурудзі, очікуваний вихід на ринок покращеного гербіциду Пульсар® Плюс для Clearfield® Plus соняшнику тощо. Також всіх зацікавила проблематика якісного обприскування, варіювання норми виливу, належна підготовка та параметри води при змішуванні. На зустрічах Клубу німецька компанія Lechler проводила презентацію сучасних розпилювачів та надавала рекомендації щодо правильного їх підбору.

Владислав Кривченко, головний агроном ФГ «Світанок»Владислав Кривченко, головний агроном ФГ «Світанок», Сумська обл., Великописарівский р-н, смт Велика Писарівка

У Клубі мені дуже подобається те, що ми маємо змогу тестувати в господарстві всі нові препарати. Ми застосовуємо, бачимо результати – і впроваджуємо в товарні посіви. На цей рік у нас більше ніж половину площ соняшнику оброблено препаратами Архітект™, Адексар® СЕ Плюс на озимій пшениці, де маємо дуже гарні результати; скоро побачимо, як спрацює на ячмені в другу обробку.

Ми зараз в господарстві тестуємо кілька цифрових програм. Рішення BASF – це корисна річ, і гадаю, що ми будемо більш глибоко цією програмою займатись. Загалом, xarvio™ FIELD MANAGER може стати хорошим помічником у контролі та моніторингу стану посівів.

Загалом програма літніх сесій Клубу новаторів агробізнесу була насиченою та різносторонньою. Сучасне сільське господарство стає все більш технологічним та багатоплановим, коло питань, які цікавлять сучасного виробника, зростає. І новітні продукти й технології, вивірені цифрові рішення BASF стають ефективним інструментом впевненого розвитку та надійним помічником у роботі.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2019

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Вплив синтетичних ауксинів на формування генеративних органів зернових культур

Основною метою запровадження сучасних технологій вирощування сільськогосподарських...

A.I.R.™-гібриди: нова ера в генетиці соняшнику

Впродовж останніх років соняшник в Україні вважається...

Трайдент – новий гербіцид для найвибагливіших фермерів

Бренд «Агрохімічні технології» презентує новий трикомпонентний гербіцид...

Погода

Kyiv
помірний дощ
9.5 ° C
10.9 °
9.3 °
91 %
3.5kmh
100 %
Пт
10 °
Сб
19 °
Нд
22 °
Пн
23 °
Вт
20 °