Гербіцидні властивості сорго допоможуть іншим культурам

171
Вирощування сорго

За словами вчених із Дослідницького підрозділу по використанню природних продуктів ARS (NPURU) в Оксфорді, штат Міссісіпі, унікальна речовина, яка міститься в сорго і характеризується гербіцидними властивостями може допомогти іншим культурам захищатися від бур’янів.

Вчені продовжують вивчати чи можна передавати захисні властивості сорго іншим культурам, таким як рис, і використовувати їх в якості біогербіцидів.

Природне біохімічне з’єднання «сорголеон», що виділяється сорго, допомагає рослині пригнічувати ріст бур’янів. Цей біогербіцид працює так ефективно, що вчені шукають способи перейняти механізм вироблення сорголеона, щоб зменшити залежність виробників важливих продовольчих культур від синтетичних гербіцидів.

Біолог дослідницького центру NPURU Скотт Баерсон розповідає, що раніше не було відомо жодної інформації про гени, які виробляють сорголеон. Після багаторічних досліджень команда NPURU, нарешті, підійшла до розуміння того, як рослини сорго активують власний гербіцидний захист, і готова для впровадження в рослини рису виявленого гена. На данний час деталі відкриття не розголошуються, так як вчені отримують патенти на винайдену технологію, яка обіцяє масу переваг. По-перше, зменшення пестицидних обробок позначиться як на якості сільгосппродукції, так і на екології. По-друге, виробники будуть витрачати менше на придбання і застосування хімічних речовин, які складають суттєву частину затрат у технологіях вирощування с/г культур.

У попередніх дослідженнях вченим вдалось успішно збільшили концентрацію сорголеона в сорго, а також повністю припинити процес виробництва речовини. На черзі – експерименти з культурою рису.

За матеріалами news.agropages.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram