01 Липня 2022

Гриби виявилися ефективнішими за пестициди проти нематод

Корисні гриби можуть замінити пестициди в боротьбі з нематодами – до такого висновку дійшли зарубіжні вчені

За останні 30 років застосування ґрунтових фумігантів і нематоцидів, які використовувалися для захисту капустяних культур, таких як брокколі і брюссельська капуста, від патогенних цистоутворюючих нематод, на полях прибережної Каліфорнії різко скоротилося.

Огляд польових зразків показав – популяція нематод також зменшилася, що свідчить про існування природного процесу боротьби з цистоутворюючими нематодами на цих полях.

Завдяки каліфорнійській програмі звітності про використання пестицидів, нематологи змогли відслідковувати кількість фумігантів і нематоцидів, які використовували для боротьби з цистоутворюючими нематодами за останні три десятиліття.

«Застосування пестицидів неухильно скорочувалося, поки вони не були повністю ліквідовані в агропрактиці в 2014 році, в той час як, наприклад, урожай брокколі продовжував зростати з кожним роком», – сказав Оле Беккер, вчений з відділення нематології Каліфорнійського університету.

У дослідженні 152 полів, вчені Борнеман, Беккер та їх колеги виявили цистоутворюючі нематоди приблизно в 38 % випадків. Лише на деяких з цих полів було досить нематод, щоб потенційно пошкодити посіви.

Вчені дійшли висновку: нематоди вбивають різні гриби. Після детального вивчення, виявилося, що в полях присутній переважно рід Hyalorbilia, який включає види грибів, раніше описаних як ефективні паразити цистоутворюючої і кореневих нематод.

«Результати нашого аналізу, в поєднанні з передовими молекулярними інструментами, дали нам докладний опис в цих грунтах можливих грибів, які паразитують на нематодах. Це і пояснило таке різке скорочення агрохімічних обробок», – сказав Борнеман.

Ця наукова робота демонструє корисність моніторингу щільності нематод, паразитуючих на рослинах, перед використанням нематоцидів і підвищує обізнаність про корисні гриби в захисті рослин. Таким чином, гриби можна розглядати як можливі засоби біологічної боротьби з нематодами.

eurekalert.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
25.9 ° C
25.9 °
25.9 °
52 %
3.5kmh
0 %
Пт
28 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °