25 Червня 2022

Інститут зрошуваного землеробства на Херсонщині окупанти перетворили на казарму

На окупованій Херсонщині російські загарбники перетворили приміщення Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України на нічліжку з харчевнею та місце для паркування бронетехніки.

Таким чином, за місяці окупації росіяни звели нанівець здобутки десятків років копіткої праці, знищивши багате зібрання дослідницьких матеріалів.

Про це йдеться у повідомленні НААНУ.

Інститут розміщений у селищі Наддніпрянському. Зайшовши з бронетехнікою в перших числах березня, загарбники одразу пристосували науковий заклад під таку собі заміну казармі. Принагідно вони розграбували запаси дизельного палива й зруйнувавши ангар, де зберігалося елітне насіння.

«Із початку війни мене не покидає відчуття жаху й болю за науковий заклад, якому віддала багато років життя. Боляче спостерігати, як там господарюють бандити у чужій формі. Службові кабінети й лабораторії у двох корпусах окупанти перетворили на місця для ночівлі й споживання їжі. А готують її на дровах з дерев, вирубаних в інститутському дендропарку.

Бібліотеку з колекцією рідкісних та цінних видань також пустили на паливо, а подекуди ще й розтяжки встановили. Причому наруга триває, здається, нескінченно: щойно виїхала одна колона, і за кілька годин сюди ж заїхала інша — така собі ротація.

Дуже тривожить доля зимового саду із колекцією екзотичних рослин. Ми просилися, аби нас пустили бодай їх полити, та почули у відповідь: «Ми самі поливатимемо». Знаючи норов та звички «асвабадітєлєй», у це не дуже віриться», – розповіла співробітниця Інституту.

У квітні група працівників Інституту дивом прорвалася на дослідні ділянки й таки висіяла на них ярі культури. Сподівалися, що до літа українські війська визволять Херсон і можна буде збирати врожай.

Науковці лише встигли винести з кабінетів особисті речі та частину власних дослідницьких матеріалів. Що залишиться тут після тривалого хазяйнування окупантів – навіть прогнозувати не насмілюються.

До повномасштабної війни колектив Інституту зрошуваного землеробства НААН налічував 114 працівників, із них – 13 докторів та 31 кандидат наук. Здобуток закладу – понад 50 виведених тут сортів та продуктивних гібридів сільськогосподарських рослин, стійких до посушливих умов півдня України.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Непрямі втрати у сільському господарстві оцінюються у 23,3 млрд дол. США

Непрямі втрати у сільському господарстві через зменшення...

Потрійний удар по хворобам

Одночасне підвищення середньодобових температур у поєднанні із...

«Контінентал» готує потужності зі зберігання до сезону жнив

«Контінентал Фармерз Груп» готує потужності зі зберігання...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
18.9 ° C
18.9 °
18.9 °
71 %
2.5kmh
46 %
Сб
18 °
Нд
27 °
Пн
30 °
Вт
32 °
Ср
32 °