24 Вересня 2021

Крим поступово перетворюється на пустелю

Через 10-15 років кримські степи ризикують перетворитися на пустелю. Про це розповів колишній директор Нікітського ботанічного саду в Криму, доктор технічних наук, професор, академік Української академії аграрних наук Валерій Єжов.

“У Криму зараз активно пропагують, що вони беруть воду з-під землі – бурять свердловини. Але це скінчиться тим, що весь грунт буде засолений і все перетвориться в солончаки. З тієї простої причини, що вода, яка видобувається з глибин, тягне за собою мінеральні солі. І ми на поверхні побачимо сіль. Це згубно для рослин, вони не будуть там рости. Потім треба проводити меліорацію, тобто промивати водою багато разів цю землю для того, щоб її знову можна було використовувати”, – пояснив він.

КрымФактично, за його словами, через 10-15 років кримські землі повернутися до того стану, в якому вони перебували до 1954 року, коли півострів приєднали до України.

“Адже в 1954-му році, коли відбулося приєднання Криму, там ніякої політичної складової не було, найбільше питання полягало в тому, що це був голий і безлюдний степ. Приєднання відразу ж і передбачало, що туди прийде дніпровська вода. Була розроблена відповідна програма щоб зробити Крим островом садів і виноградників. І вона непогано реалізовувалася”, – сказав він.

Північно-кримський канал пересихаєВалерій Єжов також додав, що сади Криму поступово вимирають, а виноградарство знаходиться в пригніченому стані.

За матеріалами прес-служби НААН

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Як боротися з білою гниллю в посівах сої

Корисними порадами та тактикою боротьби із грибною...

Погода

Kyiv
рвані хмари
10.5 ° C
11.2 °
9.8 °
99 %
0.5kmh
75 %
Пт
13 °
Сб
14 °
Нд
17 °
Пн
15 °
Вт
15 °