28 Листопада 2021

Мобільний резервуар для РКД: вигода та зручність

Ні для кого не секрет, що використання рідких мінеральних добрив має свої переваги перед твердими. Для прикладу: згідно з розрахунками, за діючою речовиною карбамідно-аміачна суміш дешевша від аміачної селітри.

Основна проблема використання карбамідно-аміачної суміші (КАС) – відсутність відповідних машин для внесення, транспортування та зберігання. Якщо для двох перших операцій промисловість більш-менш налагодила виробництво машин, то зберігання мінеральних добрив і досі залишається проблематичним. Потрібно вкладати чималі кошти в побудову стаціонарного сховища, що при нестабільній ситуації в країні є ризикованим і не завжди виправданим з точки зору логістики.

Термін експлуатації мобільного резервуара становить понад 10 років. Завдяки невеликим вазі та габаритам гнучкі ємності для КАС легко встановлювати, монтувати, переміщати і складувати, що забезпечує високий рівень мобільності й простоту роботи з ними.

Встановлюються ці ємності на будь-яку рівну поверхню. Такі мобільні резервуари можуть використовуватися для накопичення дощової та зберігання технічної води, а також як пожежні резервуари, ємності для напування тварин. Місткість стандартних ємностей, які сьогодні пропонують на ринку, становить від 50 до 500 тис. л. Також на замовлення можуть бути виготовлені резервуари будь-якого необхідного обсягу та конфігурації.

Мобильный резервуар для ЖКУВ ЧОМУ ПОЛЯГАЄ УНІКАЛЬНІСТЬ РЕЗЕРВУАРІВ?

Резервуари відмінно підходять для тривалого зберігання рідких мінеральних добрив КАС, аміачної води, ПММ тощо. Завдяки використанню спеціальної тканини, стійкої до ультрафіолетового випромінювання і перепадів температур, резервуари мають високий рівень зносостійкості. Це дає можливість заощадити значні кошти, купуючи мінеральні добрива й паливо в міжсезоння за зниженими цінами. Крім цього, вартість «бази» для зберігання за допомогою гнучких баків значно нижча, ніж аналогічних продуктів із пластику або металу.

Таким чином, якщо зважити всі «за» і «проти», порахувати щорічні витрати на КАС, можна дійти висновку, що при правильному підході за один сезон можна не тільки повернути вкладені в ємності кошти, а й заробити.

Сучасні термопластичні матеріали впевнено витісняють традиційну сировину, яка широко застосовується для виготовлення різноманітних резервуарів і ємностей. Адже бетонні підземні та надземні сховища для води, нафтопродуктів і агресивних хімічних речовин дуже складні технологічно й потребують чималих витрат на гідроізоляцію та герметизацію. Металеві ємності промислового виготовлення з нержавіючої або звичайної сталі характеризуються більш складним монтажем і високою вартістю.

Найбільш прийнятні за ціною, якістю і простотою монтажу гнучкі резервуари з ПВХ або поліуретану. За своїми властивостями ПВХ перевершує не тільки традиційні матеріали, а й низку синтетичних речовин. Він складається з ланцюжка молекул вуглеводню, до яких прикріплений атомарний водень. ПВХ не змочується водою, не розчиняється в хімічно агресивних середовищах, є стійким до ультрафіолету та перепадів температур.

Ємність полімерних резервуарів може досягати 500 тис. л. В ній можна встановити різне технологічне обладнання:

  • заливні горловини і патрубки;
  • зливні патрубки;
  • повітряні клапани та фільтри;
  • насосне обладнання.

Надземні гнучкі резервуари встановлюються в горизонтальному положенні на рівній поверхні – завдяки цьому навантаження рідини розподіляється більш рівномірно. Як правило, вони мають форму подушки.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2017

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Made in Italy. Парад технічних новинок на виставці EIMA-2021

Наприкінці минулого місяця в італійському місті Болонья...

Як оптичні сенсори економлять ЗЗР і добрива

Ключовий принцип точного землеробства – обробляти поле...

Погода

Kyiv
туман
4.3 ° C
5.2 °
4.3 °
100 %
3kmh
90 %
Нд
8 °
Пн
10 °
Вт
3 °
Ср
2 °
Чт
7 °