17 Травня 2022

Науковці дослідили, як зменшити витрати на мінеральні добрива

Нове дослідження UC Riverside свідчить, що квасоля здатна допомогти аграріям зекономити на добривах. Якщо додати культуру в сівозміну, то можна підвищити родючість ґрунту.

«Бобові рослини унікальні тим, що здатні фіксувати азот та накопичувати його в ґрунті тоді, як інші рослини є лише його споживачами. Ця здатність принесла бобовим великий успіх як третього за величиною сімейства рослин на планеті», — каже Джоел Сакс, професор UCR.

Слід зазначити, що зернобобові (соя, горох, квасоля, сочевиця, нут, чина, вика, люпин та ін.) за оптимальних умов вирощування засвоюють із повітря, за допомогою бульбочкових бактерій, приблизно 2/3 азоту від загального вмісту в рослинах і 1/3 — використовують із ґрунту.

Науковець Габріель Ортіс у своєму дослідженні довів здатність квасолі продуктивно взаємодіяти з корисними бактеріями та ефективно фіксувати азот.

У багатьох випадках рослини, які люди починають окультурювати, втрачають здатність повноцінно взаємодіяти з бактеріями, якщо порівнювати з їхніми дикими родичами.

Результати цього дослідження були опубліковані в журналі Evolution. Експерименти включали 20 різних видів квасолі й вказують на генетичну основу їх симбіотичних здібностей.

«Ми можемо використати цю інформацію в майбутньому для розробки кращих сортів», — сказав Ортіс.

Він і його команда зосередилися на квасолі Black eyed peas, оскільки вона є також стійкою до посухи.

«Коли рослина відчуває, що вона загине, вона викидає бактерії в ґрунт, — пояснив Ортіс. — Виробники можуть чергувати в сівозміні бобові з іншими культурами, постійно насичуючи ґрунт азотфіксуючими бактеріями, які зменшують потребу в азотних добривах».

phys.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
рвані хмари
15.7 ° C
16.5 °
14.2 °
45 %
0.9kmh
62 %
Вт
18 °
Ср
11 °
Чт
19 °
Пт
22 °
Сб
18 °