25 Жовтня 2021

Науковці розробляють технології вирощування лохини у різних регіонах України

Науковці НААНУ проводять дослідження з метою вивчення ефективності вирощування сортів лохини різних груп стиглості щодо їх адаптації, продуктивності та якості ягід. Зокрема, вивчається динаміка проходження основних фізіологічних фаз росту і розвитку сортів лохини, їх урожайність та окремі якісні показники.

Так, Інститут сільського господарства Полісся НААН приступив до розробки наукових програм по вирощуванню ягідних культур, зокрема, лохини – ягоди, яка, попри низку відомих корисних якостей, ще недостатньо вивчена з наукової точки зору.

Розробки вчених дадуть можливість перейти від аматорських до ґрунтовних наукових досліджень і підготовки рекомендацій для приватних і промислових господарств щодо технології вирощування лохини.

Наукові співробітники проводять вивчення якостей лохини не лише на базі інституту, але і на базі господарств, одне із яких знаходяться на території Київської області.

«Лохина сьогодні є фаворитом серед ягід. Але відчувається брак знань щодо вирощування цієї культури, її сортових якостей, системи живлення, тому інтерес науковців до цієї теми цілком логічний, – розповідає науковий співробітник відділу землеробства і меліорації Сергій Лябах. –  Зараз технології вирощування лохини, наприклад, у Бучанському районі, що на Київщині, відрізняються від європейських і американських.

На даному етапі культура показала свої відмінності по догляду і реакцію на кліматичні умови в даній зоні. Удосконалення технологічних регламентів вирощування лохини дозволили запропонувати виробництву основні технології для промислових насаджень та індивідуального сектору у відкритому ґрунті з використанням штучних субстратів, мульчуючих матеріалів та шпалери.

Втім, розробки наукових програм по вирощуванню ягідних культур і, зокрема, лохини, тільки стартували. Попереду багато цікавої роботи і, впевнені, цікавих результатів та рекомендацій, якими успішно користуватимуться аграрії».

naas.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Фітосанітарний стан посівів на 25 жовтня

За прохолодної погоди на посівах озимих зернових...

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °