26 Жовтня 2021

Названо одну з найкращих сівозмін для картоплі

Дослідники сільського господарства і агропродукції Канади (AAFC) закликають фермерів використовувати гречку в якості захисної культури проти небезпечного шкідника картоплі – дротяників.

Експериментальні сівозміни, виконані вченими AAFC – доктором Христиною Норонья і доктором Джейсоном МакКаллумом на острові Принца Едуарда, показали, що гречка є ефективним біофумігантом на стадії личинок жуків коваликів.

Оскільки дротяники, в основному, мешкають у грунті, доктор МакКаллум вивчив хімічний склад коренів гречки. Він відкрив речовину – ацілсахарозу, яка зазвичай не зустрічається в інших рослинах, крім гречки і споришу.

Д-р Норонья каже: «Я піддавала дротяників впливу ацілсахарози, що викликало гормональний дисбаланс, який проявляється у сповільненому рості і відсутності потягу до спаровування».

За результатами досліджень, гречка, посіяна в сівозміні за рік до картоплі, зменшила популяцію дротяників і підвищила врожайність картоплі, в порівнянні з більш поширеним в сівозміні ячменем.

Крім того, науковий співробітник AAFC доктор Первіза Аббасі з Нової Шотландії, перевірив ефективність гречки в якості поліпшення родючості грунту, правда, вже для редиски і огірків.

Вчені нарізали свіжі рослини гречки на дрібні шматочки і заклали у грунт камер для вирощування огірка та редиски в Центрі досліджень і розробок Кентвілль.

«Гречка, додана в грунт, принаймні за три тижні до посадки, допомагає захистити урожай редиски і огірків, пригнічуючи хвороби за рахунок збільшення популяцій корисних грунтових бактерій і грибів, які діють як біоконтроль», – говорить д-р Аббасі.

Agriculture and Agri-Food Canada (AAFC)

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Компанія «Сингента» запускає новий сезон аграрного реаліті-шоу на YouTube

20 жовтня на YouTube-каналі компанії «Сингента» стартував...

Компанія McConnel розробила автономний обприскувач

Компанія McConnel спільно з університетом Harper Adams...

Ціни на ріпак знову досягли рекордного рівня

Зростання вартості ріпаку відбулося через подорожчання нафти...

Погода

Kyiv
чисте небо
11 ° C
12.1 °
10 °
42 %
0.5kmh
0 %
Вт
10 °
Ср
11 °
Чт
14 °
Пт
13 °
Сб
15 °