05 Липня 2022

Названо одну з найкращих сівозмін для картоплі

Дослідники сільського господарства і агропродукції Канади (AAFC) закликають фермерів використовувати гречку в якості захисної культури проти небезпечного шкідника картоплі – дротяників.

Експериментальні сівозміни, виконані вченими AAFC – доктором Христиною Норонья і доктором Джейсоном МакКаллумом на острові Принца Едуарда, показали, що гречка є ефективним біофумігантом на стадії личинок жуків коваликів.

Оскільки дротяники, в основному, мешкають у грунті, доктор МакКаллум вивчив хімічний склад коренів гречки. Він відкрив речовину – ацілсахарозу, яка зазвичай не зустрічається в інших рослинах, крім гречки і споришу.

Д-р Норонья каже: «Я піддавала дротяників впливу ацілсахарози, що викликало гормональний дисбаланс, який проявляється у сповільненому рості і відсутності потягу до спаровування».

За результатами досліджень, гречка, посіяна в сівозміні за рік до картоплі, зменшила популяцію дротяників і підвищила врожайність картоплі, в порівнянні з більш поширеним в сівозміні ячменем.

Крім того, науковий співробітник AAFC доктор Первіза Аббасі з Нової Шотландії, перевірив ефективність гречки в якості поліпшення родючості грунту, правда, вже для редиски і огірків.

Вчені нарізали свіжі рослини гречки на дрібні шматочки і заклали у грунт камер для вирощування огірка та редиски в Центрі досліджень і розробок Кентвілль.

«Гречка, додана в грунт, принаймні за три тижні до посадки, допомагає захистити урожай редиски і огірків, пригнічуючи хвороби за рахунок збільшення популяцій корисних грунтових бактерій і грибів, які діють як біоконтроль», – говорить д-р Аббасі.

Agriculture and Agri-Food Canada (AAFC)

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °