01 Липня 2022

Новий робот може в господарстві замінити ручну працю

Недорогий помічник фермеру, що дозволяє виконувати різноманітні спеціалізовані або повсякденні завдання – така мета створення робота Robotriks.

Розробники робототехніки англійського університету Плімута Хаян Марш та Джейк Шоу-Саттон до цієї конструкції робота додали набагато більше компонентів для виконання різнотипних робіт.

Виробники заявляють, що недорога роботизована платформа, яку можна оснастити практично будь-яким сільськогосподарським обладнанням, може допомогти фермерам подолати брак доступної ручної праці.

Передні колеса приводяться в дію електромотором. Оскільки колеса фіксуються, а не зварюються, ширину і висоту транспортного засобу легко регулювати, а шасі може мати різні кріплення, які підходять для спеціального або стандартного польового обладнання.

Обидва розробники Robotriks працювали у фермерських господарствах, тому обізнані з практичними можливостями застосування роботів у сільському господарстві, садівництві та виноградарстві. Тому вони розробили робота, що управляється дистанційно за допомогою пульта. Його можна використовувати для перевезення тюків та мінеральних добрив.

Також робот може бути запрограмований на автономне виконання легких польових завдань, таких як боронування або підсипання пасовищ на тваринницькій фермі.

Поточний прототип має рульове колесо з диференціалом швидкості та задні колеса, обмежені швидкістю 16 км/год. Робота можна направляти в місця, натискаючи на цифрову карту, або керувати полями, садами та виноградниками за допомогою системи RTK.

Випробування та запуск робота в серійне виробництво проходить за фінансової підтримки Agri-Tech Cornwall, Корнуольської компанії з розвитку та Європейського фонду регіонального розвитку.

aggeek.net

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
25.9 ° C
25.9 °
25.9 °
52 %
3.5kmh
0 %
Пт
28 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °