08 Серпня 2022

Новий сенсорний датчик дозволить проводити вибіркові обробки посівів та економити добрива

Новий високоточний датчик точкового обприскування 3S Spot Spray Sensor може сканувати посіви та аналізувати зображення, щоб виявляти хвороби, шкідники та потребу рослин у поживних речовинах, а також проводити точкові та різноманітні обробки в режимі реального часу.

Датчик розроблений Exxact Robotics – дочірньою компанією великої французької Exel Industries Group. Його можна використовувати для широкого спектра брендів обприскувачів, включаючи Agrifac, Berthoud, Evrard, Hardi, Technoma та Apache.

Система поєднує високу роздільну здатність, вбудовані камери та датчики з алгоритмами штучного інтелекту, які інтегровані в наявні обприскувачі компанії.

«Він розроблений для оптимізації введення  речовини за допомогою високоточного, ультралокалізованого розпилення – з точністю до рівня окремого сопла», – пояснюють у компанії.

У компанії стверджують, що використання цієї технології, у порівнянні зі звичайним обприскуванням, може принести аграріям величезну економію: гербіцидів – від 40% до 80% (в залежності від того гербіцид застосовують на посівах чи вносять у ґрунт); фунгіцидів – 25%; інсектицидів – 20%, азотних добрив – 20%.

Також датчики точкового розпилення 3S, встановлені на штанзі, виявляють бур’яни, шкідники та хвороби, їх ідентифікує штучний інтелект та обробляє дані. За допомогою програмного забезпечення відбувається управління одиночними форсунками для застосування цільової обробки.

Починаючи з 2022 року, датчик точкового обприскування 3S спочатку використовуватиметься для виявлення бур’янів та цільового застосування гербіцидів, а з 2024 року його також планують використовувати з метою економії мінеральних добрив та пестицидів.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
22.1 ° C
23.1 °
21.5 °
83 %
0.5kmh
77 %
Пн
25 °
Вт
24 °
Ср
22 °
Чт
30 °
Пт
32 °