05 Липня 2022

Made in Italy. Парад технічних новинок на виставці EIMA-2021

Наприкінці минулого місяця в італійському місті Болонья пройшла одна з найбільш масштабних європейських сільськогосподарських виставок – EIMA-2021. У заході взяли участь понад 1350 експонентів, 350 з яких – іноземні компанії з 40 різних країн. Вони представляли свою продукцію у 14 секторах спеціалізації та п’яти тематичних залах – EIMA Components, EIMA Green, EIMA Energy, EIMA Idrotech і EIMA Digital.

Як це зазвичай притаманно Італії, багато розробок було присвячено вирощуванню спеціалізованих культур. Адже для аграріїв, які займаються садівництвом, виноградарством, овочівництвом, EIMA є ключовою виставкою. Водночас вистачало цікавих новинок і серед техніки для польових культур. Не обійшлось і без традиційної церемонії нагородження переможців конкурсу технічних інновацій.

В цілому можна відзначити, що за останні три роки значно побільшало виробників електричної техніки. Тож розвиток цього напрямку відмічається не тільки у виробництві автомобілей але й тракторів та інших сільськогосподарських машин і агрегатів.

Ексклюзивно про останні новинки від основних італійських виробників техніки у нашому матеріалі.

ALPEGO

На стенді італійської компанії Alpego було представлено відразу кілька новинок. Серед них машини для догляду за міжряддями в садах і виноградниках, а також оновленні моделі глибокорозпушувачів.

В Україні досить популярні наші глибокорозпушувачі. Завдяки тому, що вся продукція Alpego виробляється з легкої та міцної конструкційної сталі, техніка є надійною і витривалою. При цьому за ціною вона доступніша, ніж у багатьох конкурентів, – розповідає Алекс Лунарді, менеджер компанії Alpego.

Craker K-EVO
Алекс Лунарді, представник компанії Alpego

На EIMA компанія привезла дві нові моделі глибокорозпушувачівCraker K-EVO і K-FORCE. K-EVO призначений для професійного використання і комплектується системою Alfast. Доступний у розмірах 2,5–3–3,5 м, рекомендується для використання із тракторами від 120 до 220 к. с. Модель K-FORCE комплектується системою Alfast та котком з гідравлічним регулюванням. Глибокорозпушувач доступний у розмірах 3–3,5–4 м, рекомендований для використання із тракторами від 150 до 350 к. с.

Зі спеціалізованої техніки представляємо абсолютну новинку Agileбагатофункціональний агрегат для міжрядного обробітку в садах і виноградниках з електронним управлінням для повністю автоматичної роботи.

Два елементи Biorotor проводять поверхневий обробіток, зрізаючи та змішуючи траву із ґрунтом, водночас міжрядне обладнання забезпечує ефективну боротьбу з бур’янами, гарантуючи більш тривалі інтервали відростання.

Agile – багатофункціональний агрегат для міжрядного обробітку в садах і виноградниках
Agile – багатофункціональний агрегат для міжрядного обробітку в садах і виноградниках

Agile доступний у двох розмірах для різних схем посадки, підходить для тракторів із потужністю від 50 до 120 к. с.

Ще одна новинка – косарка TB2 з пониженим профілем, яку можна використовувати із тракторами потужністю від 40 до 80 к. с. Мульчувальна камера SSA, якою обладнана косарка, чудово підходить для роботи як із травами, так і з деревними матеріалами й рекомендується для мульчування трави, соломи, рослинних решток, кущів. Призначена для догляду за виноградниками та садами.

Новий розпушувач-аератор KV-A
Новий розпушувач-аератор KV-A

Також Alpego представила новий розпушувач-аератор KV-A для застосування у виноградниках та садах, здатний працювати на глибину до 50 см. Аератор може бути оснащений новим гладеньким роликом. Доступний із шириною захвату 160 см, ідеально підходить для тракторів від 50 до 120 к. с.

SFOGGIA

Sfoggia – відома італійська компанія, що спеціалізується на виробництві зернових, овочевих і пневматичних сівалок точного висіву, розсадопосадкових машин, а також просапних культиваторів.

На виставці EIMA ми представили наші останні досягнення, – розповідає Джуліано Різато, фахівець із маркетингу компанії Sfoggia. – Абсолютною новинкою є лінійка розсадопосадкових напівавтоматичних машин моделей ST9 і ST11, які створені для висаджування розсади з міжряддям мінімум 30 і 45 см відповідно. В машинах використовується карусель на 9 або 11 чашок, залежно від моделі. Продуктивність становить до 5500 рослин за годину на одного оператора.

Нова розсадопосадкова машина ST11
Нова розсадопосадкова машина ST11

Машини ST9 і ST11 призначені для висаджування касетної розсади конічної або пірамідальної форми, тому чудово підходять для розсади різних видів салату, томатів, капусти, – зазначає Джуліано.

Також новим є фронтальний бункер FHS для внесення мінеральних добрив об’ємом 1250 л. Бункер обладнаний електродвигуном, що дає змогу передбачати вмикання та вимикання подачі добрив на розворотних смугах, таким чином економлячи їх. Максимальна продуктивність поданян добрив становить 500 кг/год.

Фронтальний бункер FHS для внесення мінеральних добрив
Фронтальний бункер FHS для внесення мінеральних добрив

Крім цього, вже традиційно компанія представляла сівалки та культиватори.

Пневматична сівалка точного висіву Air може легко регулюватися під різні міжряддя. Монорама робить сівалку короткою і, відповідно, більш маневреною. Air доступні з пристроями Elektra-Drive і Isobus, які забезпечують повне електричне управління машиною.

Механічна зернова сівалка Drill-Sem може бути як навісною, так і причіпною. Вона вирізняється компактністю та багатофункціональністю. Залежно від потреб клієнта комплектується різними висівними апаратами. Бункер може використовуватись як для висіву насіння, так і бути розділений на дві частини під добрива та насіння.

Просапний культиватор Thema вирізняється міцною конструкцією і підходить для роботи у найрізноманітніших ґрунтових умовах. На ньому можна розмістити обладнання для внесення рідких чи гранульованих добрив.

В Україні особливим попитом користуються саме наші просапні сівалки та культиватори для міжрядного обробітку ґрунту. Загалом ми дуже гнучка компанія і можемо виготовляти продукцію під запит кожного фермера, – зазначає Джуліано Різато.

MASCHIO GASPARDO

Як завжди, не обійшлось без інновацій і на стенді компанії Maschio Gaspardo.

Цього року наша компанія підготувала для аграріїв кілька цікавих новинок, – розповідає Антоніо Коста, менеджер із маркетингу компанії Maschio Gaspardo.

Ми представляємо нову сівалку точного висіву Chrono 700 з напівнавісною рамою, яка дає змогу здійснювати сівбу з одночасним внесенням добрив зі швидкістю 15 км/год і вище, працюючи після різних технологій підготовки ґрунту – від класичної до мінімальної і завжди гарантуючи найкращу точність розміщення насіння.

Антоніо Коста, представник Maschio Gaspardo
Антоніо Коста, представник Maschio Gaspardo

Завдяки багаторічному  досвіду в секторі точного висіву Chrono фактично є флагманом групи Maschio Gaspardo. Сівалка доступна у 8-рядковій версії із міжряддями 70 або 75 см.

Toro Isotronicнова ротаційна борона із протоколом зв’язку Isobus. Це перша борона, що використовує технологію Isobus. Усі робочі параметри можна відобразити через термінал на тракторі, що спрощує використання обладнання для оператора.

Toro Isotronic
Нова ротаційна борона Toro Isotronic отримала нагороду «Технічна інновація»

Toro Isotronic – це еволюція моделі Toro, до якої додано багато механічних, конструктивних і електронних інновацій, за що борона була відзначена нагородою «Технічна інновація» на виставці EIMA 2021. Доступна з робочою шириною від 5 до 7 метрів. Борону можна комбінувати з тракторами потужністю до 400 к. с.

Наступна новинка – навісний обприскувач Tempo Ultra Isotronic, що поєднує в собі ергономіку та комфорт використання. Усі параметри розпилення й функціональні цикли легко встановлюються, що забезпечує максимальну зручність для оператора. Обприскувач обладнаний Re.D (Recirculation Dynamic) – системою рециркуляції хімічного продукту по всій системі розподільних штанг під час фаз без розпилення. Завдання Re.D полягає в тому, щоб уникнути будь-яких затримок доставки робочого розчину, забезпечуючи однорідність обробки по всій робочій зоні.

навісний обприскувач Tempo Ultra Isotronic
Навісний обприскувач Tempo Ultra Isotronic

Ще одна новинка – Primo EW Isotronic, розкидач добрив, який завдяки безперервному електронному контролю розподілу (DPAE) і завантажувальної камери гарантує можливість точного розкидання від 12 м до 36 м. Машина доступна з ємністю бункера від 1,270 л до 3,210 л для задоволення різних вимог до внесення добрив.

Primo EW Isotronic, розкидач добрив
Primo EW Isotronic, розкидач добрив

Також компанія представила новий рулонний прес-підбирач Extreme 266 Isotronic зі змінною геометрією та змінною камерою, ідеальний для збору всіх продуктів, як сухих, так і вологих, створений для підвищення продуктивності на полі завдяки великому підбирачу 220 см. Незалежно від типу та вологості продукту, який збирається, на Extreme можна встановити необхідний робочий тиск для отримання тюка високої якості.

Extreme 266 Isotronic
Новий рулонний прес-підбирач Extreme 266 Isotronic

MA/AG

Ще одна італійська компанія – Ma/ag, яка вже понад 40 років спеціалізується на виробництві техніки для мінімального та консервуючого обробітку ґрунту і більш як 10 років – на посівній техніці, презентувала свою новинку: глибокорозпушувач Cultirapid NXT.

Новий глибокорозпушувач дає змогу проводити обробіток і підготовку ґрунту до сівби за один прохід, може бути причіпним або напівпричіпним і має єдину основну раму з однобалковою конструкцією, на якій розташовані всі робочі елементи.

Новинка від компанії Ma/ag – глибокорозпушувач Cultirapid NXT
Новинка від компанії Ma/ag – глибокорозпушувач Cultirapid NXT

Cultirapid NXT має кілька робочих зон. Передня дискова борона оснащена двома рядами зубчастих куполоподібних дисків з можливістю регулювання нахилу в різних положеннях. Диски зрізають шар ґрунту та пожнивні рештки, ретельно розмішуючи їх. За ними розташовується розущільнювач із вигнутими анкерами, встановлений на незалежній рамі з гідравлічним регулюванням робочої глибини. Особливістю моделі NXT є можливість виключати анкери за потреби під час роботи.

Слідом за анкерами йдуть два ряди зіркоподібно-хвильових дисків для подрібнення та вирівнювання ґрунту. І завершує конструкцію коток, який може бути кількох типів на вибір: сталевий, пакерний, сепараторний тощо.

Оптимальне розташування робочих органів NXT забезпечує ідеальне перемішування та підготовку ґрунту. Серед інших особливостей глибокорозпушувача: висока швидкість роботи – 10–20 км/год,  продуктивність до 7 га на годину, глибина обробітку анкерами – до 30 см, робоча глибина дисків – до 15 см. Cultirapid 40 NXT доступний у версії з рамою, що гідравлічно складається (2,55 м) та з шириною захвату від 3,20 до 6,00 м.

NARDI

Історія Nardi – це безупинна серія інновацій, яка налічує понад 120 років і почалася у 1895 році з продажу першого оборотного плуга засновником компанії Франческо Нарді. Nardi постійно розвивається і на сьогодні може вважатися одним із найбільших виробників сільськогосподарської техніки в Італії. Компанія також працює у більше ніж у 100 країнах світу.

Плуг Ergon
Плуг Ergon

На виставці EIMA компанія представила кілька флагманських продуктів – оборотні плуги NX65, NX202E та Ergon із механічним або гідравлічним ступінчастим регулюванням робочої ширини, колесами для транспортування та контролю глибини, карбідо-вольфрамовим покриттям всіх корпусів, а також глибокорозпушувач Queen, універсальний дисковий культиватор Orbis, повністю електронну пневматичну сівалку точного висіву E-Starsem, яка гарантує точність висіву на високій швидкості й обладнана власним акумулятором, що дає можливість обмежити необхідну потужність трактора.

Глибокорозпушувач Queen компанії Nardi
Глибокорозпушувач Queen компанії Nardi

BERGAM

Оскільки основна спеціалізація компанії Bergam – техніка для захисту рослин, більша частина експозиції на виставці була зайнята саме причіпними та самохідними обприскувачами. Серед них найбільшу увагу привертала флагманська модель – обприскувач Grimac Premium J III із шириною захвату штанги 36 м і баком на 4000 л.

Самохідний обприскувач Grimac Premium J III від Bergam
Самохідний обприскувач Grimac Premium J III від Bergam

Завдяки високій швидкості роботи (25 км/год) і маневреності цей обприскувач можна використовувати для захисту як зернових культур, так і просапних. Стандартний кліренс обприскувача – 1,58 метра. Опціонально він може бути збільшений до 1,93 метра, або ж у спеціальній комплектації з гідравлічною зміною кліренсу максимальне значення може бути до 2,1 метра.

Самохідний обприскувач оснащений гідропневматичною підвіскою з електронним регулюванням на задній осі. Тобто підвіска автоматично підлаштовується під наповненість бака, щоб забезпечити оптимальний хід. У стандартній комплектації Grimac оснащений системою гідравлічного повороту з 4 поворотними колесами, повним приводом і антипробуксовувальною системою, комп’ютером, який автоматично вмикає та вимикає секції штанги при виникненні зони перекриття.

CAFFINI

Caffini спеціалізується на виробництві широкої гами обприскувачів – починаючи від польових і закінчуючи садовими машинами.

Серія самохідних обприскувачів компанії включає дві моделі: Striker і Rider. Машини підходять для великих і середніх господарств, які спеціалізуються на вирощуванні польових культур. Також вони  доступні з повітряним рукавом.

Самохідний обприскувач Rider
Самохідний обприскувач Rider

Асортимент причіпних обприскувачів представлений машинами з баком до 5500 л і гідравлічною штангою до 36 м, комп’ютером для обприскування Canbus або Isobus, системами управління секціями, GPS тощо.

Окрім флагманської лінійки Caffini презентувала і кілька нових розробок. Серед них запатентована система Grasskiller – революція в обробці бур’янів у міжряддях виноградників і садів із використанням виключно води кімнатної температури під дуже високим тиском.

Ще одна розробка компанії була відзначена на виставці нагородою «Технічна інновація». Це садовий обприскувач з електричним вентилятором і широтно-імпульсними форсунками.

Caffini
Новий обприскувач Caffini з електричним вентилятором та широтно-імпульсними форсунками

Обидва рішення використовуються в обприскувачах дерев уперше: електродвигун, який приводить в дію вентилятор, і ШІМ-форсунки.

Електродвигун для вентилятора дає змогу точно контролювати потік повітря. Крім того, ШІМ-форсунки підвищують можливість управляти рідиною, що розпилюється. Результат – зменшення негативного впливу на довкілля.

OLIMAC

Компанія Olimac представила кукурудзяні жатки Drago GT і Drago 2, а також останню новинку – соняшникову жатку Drago Gold, яка отримала нагороду EIMA 2021 «Технічна інновація» за гідравлічний інноваційний подрібнювач стебел.

Кукурудзяна жатка Drago GT
Кукурудзяна жатка Drago GT

Drago GT і Drago 2 оснащені відривними планками з автоматичним регулюванням. На відміну від звичайних кукурудзяних жаток, де розкриття планок регулюється вручну, Drago автоматично та безперервно адаптується до різних розмірів стебел, збираючи весь продукт без втрати качанів та зерен. Крім того, Drago GT оснащена не тільки м’якими планками, які пом’якшують удари качанів, запобігаючи втратам зерна, а й подвійним подрібнювачем качанів з ефектом ножиць.

Останнє доповнення до лінійки, жатка для соняшнику Drago Gold, оснащена гідравлічним подрібнювачем стебел, який може підрізати стебла на рівні землі й водночас дає можливість збирати соняшник на висоті до 1,5 метра. Завдяки такому технологічному рішенню комбайн працює швидше, урожай збирається без втрат, а подрібнення оптимальне. Нова Drago Gold буде доступна на ринку з 2022 року.

Ми проєктуємо і виробляємо виключно жатки для кукурудзи та соняшнику, – розповів власник Olimac Лоренцо Карбоні, коментуючи нову Drago Gold. – Для їх розробки ми інвестуємо в інноваційні технології та створюємо ексклюзивні виробничі рішення, часто захищені патентами.

NEW HOLLAND 

Техніка New Holland була представлена у всіх силових моделях тракторів, серед іншого демонструючи трактори Boomer 45 і 55 stage V в сегменті потужністю 60 к. с., новий T7 Heavy Duty, який вперше було показано на виставці, а також T6 Methane Power, перший у світі трактор, що працює на природному газі, у стандартній комплектації.

Новий трактор T7 Heavy Duty
Новий трактор T7 Heavy Duty

Трактор року 2022 – New Holland T6 Methane Power
Трактор року 2022 – New Holland T6 Methane Power

Крім того, на стенді компанії демонструвалась лінійка зернозбиральних і виноградозбиральних комбайнів.

Виноградозбиральний комбайн New Holland
Виноградозбиральний комбайн New Holland

LANDINI

Landini презентувала нові трактори Rex4 Stage V та Mistral2 – спеціальні серії для виноградників та спеціалізованих культур, а також Serie5, який чудово підходить для роботи як у полі, так і на фермі, виконуючи будь-які завдання з максимальною ефективністю та забезпечуючи чудовий комфорт оператора.

Трактори Landini 7-180 та 7-230
Трактори Landini 7-180 та 7-230

Також на виставці була представлена світова прем’єра Rex4 Electra – Evolving Hybrid – повністю електрична модель, переможeць конкурсу «Технічна інновація» 2021 року.

Новий електричний трактор Landini Rex4 Electra
Новий електричний трактор Landini Rex4 Electra

MERLO

Не обійшлось без новинок і на стенді Merlo. Компанія презентувала дві електричні моделі телескопічних навантажувачів – передньопривідну e-Worker 25,5–60 та повнопривідну e-Worker 25,5–90 4WD. Нові навантажувачі обладнанні свинцево-кислотним акумулятором, розрахованим на 8 годин роботи. Техніка має вантажопідйомність 2,5 т і висоту підйому 4,8 м.

Електричні телескопічні навантажувачі e-Worker 25,5–60 та 25,5–90 4WD
Електричні телескопічні навантажувачі e-Worker 25,5–60 та e-Worker 25,5–90 4WD

Третя новинка – MF44.9CS-170-CVT відноситься до ексклюзивної лінійки Tractor THL, яка поєднує експлуатаційні можливості трактора з універсальністю телескопічного навантажувача. Ця комбінація привела до створення єдиного телескопічного навантажувача на ринку, оснащеного валом відбору потужності та 3-точковою навіскою ззаду. Новинка має вантажопідйомність 4,4 т, висоту підйому 8,8 м, обладнана двигуном FPT NEF45 Stage IV потужністю 170 к. с.

Новий універсальний телескопічний
Новий універсальний телескопічний навантажувач MF44.9CS-170-CVT

Окрім власне демонстрації технічних новинок у 20 павільйонах, на виставці пройшли і традиційні зустрічі B2B між делегатами з різних країн світу та італійськими виробниками техніки, метою яких було налагодження тісної співпраці та просування на нові ринки технологій і техніки Made in Italy.

Лінійка грунтообробної техніки компанії AIO
Лінійка грунтообробної техніки компанії AIO

Причіпні обприскувачі компанії Moccia
Причіпні обприскувачі компанії Moccia

Електричний робот Bakus для догляду за виноградниками
Електричний робот Bakus для догляду за виноградниками

Томатозбиральний комбайн Barigelli B/RP 150
Томатозбиральний комбайн Barigelli B/RP 150

Farmdroid
Роботизована платформа Farmdroid для сівби основних культур та боротьби з бур’янами, яка працює на сонячних батареях

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °