NuSeed виводить на український ринок високоліквідні гібриди кондитерського соняшнику

275
Кондитерський соняшник

Два гербіцидно-толерантних гібриди, Onyx N5LM307 та Onyx N6LM304, довзоляють досягати значних успіхів як виробникам, так і дарують насолоду споживачам кінцевого ринку.

Головні ознаки обох гібридів – це великий розмір зерна, приваблива чорна оболонка і надзвичайний смак, це те, що найбільше цінують в процесі переробки та обсмажуванні.

Головний аргумент на користь цих гібридів – це наявність попиту на кінцевому ринку, дуже високі врожайні та агрономічні якості, в тому числі ознака толерантності до гербіцидів Clearfield для боротьби зі складними бур’янами, такими як Вовчок (Orobanche).

«Кондитерський ринок в Україні не достатньо розвинений, незважаючи на попит з боку  споживачів, тому ми переконані, що поява цих гібридів дуже своєчасна», – каже Ігор Савинський, комерційний лідер компанії Nuseed в Україні, Росії та Казахстані.

У 2017 році площа збирання соняшнику в Україні становила 6 250 гектар.  Валовий збір, за попередніми даними — 13 750 000 тонн. «Це – загальний показник врожаю, як олійного, так кондитерського соняшнику»,  додає пан Савінський. «Бо на даний момент врожай кондитерського соняшнику не фіксується окремо, але ми хочемо знінити цю ситуацію після впровадження Onyx».

Після результатів Державного сортовипробування, NuSeed із задоволенням оголошує про реєстрацію двох нових високопродуктивних гібридів соняшнику «N5LM307» та «N6LM304».

«Обидва гібриди вже визнані у Східній Європі, Середземномор’ї, Близькому Сході. Але серед країн СНД – Україна є першою де відбулася презентація і запуск Onyx»  – зазначає він.

«Важливо відзначити, не тільки високу врожайність та колір цих двох гібридів. Заслуговує на особливу увагу і кількість відкаліброваного насіння та значно вищий клас якості зерна. А це дуже цінують експортери та споживачі в усьому світі», – говорить пан Савінський.

«На ринку кондитерського соняшнику, не тільки українському, а й світовому, зараз немає конкурентів для Onyx. Ми вирощуємо тільки ті гібриди, які повністю експортуємо в країни арабського світу і на Близький Схід».

Іншою важливою ознакою Onyx, за словами директора ТОВ «Рост Агро» з Полтавщини Максима Бернацького, є те, що 90% насіння досягає розміру 3,2 мм. «Це гарантія того, що Onyx – це стабільний, передбачуваний та вигідний варіант і для кінцевого ринку, і для переробників».

«Всі ми знаємо, що є потенціал врожайності, а є реально зафіксована врожайність», – говорить Антон Посунько, керівник групи компаній «Агро Маркетинг Групп». У центральних регіонах України – реальна врожайність гібридів NuSeed — 4,2 т/га. Схід — 4,4 т/га. 3,7-4,0 т/га можна отримати на Півдні. Тому якщо одним словом охарактеризувати гібриди NuSeed – то це «перемога» на ринку кондитерського соняшнику!»

Коментуючи діяльність NuSeed у напрямку селекції, генеральний директор Nuseed Патрік Дітеріч додає: «У нас є власні потужні селекційні станції в Сербії, Австралії, Південній та Північній Америці. Але саме Україна – це країна  №1 у світі по вирощуванню та переробці насіння соняшнику і тому розвиток ринку кондитерських соняшнику став для нас однією з головних цілей».

NuSeed

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram