06 Грудня 2021

Нинішнього року Україна збере яблук більше, ніж торік – світові експерти

Всесвітня асоціація яблук і груш (WAPA) на щорічній конференції Prognosfruit оголосила прогнози врожаю.

В Україні передбачається збільшення врожаю яблук на 6% порівняно з минулим роком – до 1,2 млн тонн. Тоді як у Росії – зменшення на 8%, до 920 тис. тонн. У Польщі очікують зібрати 3,4 млн тонн яблук (2,9 млн тонн у 2019-му). У більшості країн північної півкулі  прогнозується зниження виробництва. В південній півкулі – середній урожай. У Китаї очікують урожаю яблук менше – 40 млн тонн (43 млн тонн у попередньому році) та 4,6 мільйонів тонн у США (5 млн тонн торік).

На переробку в ЄС піде близько 30% врожаю – 3,3 млн тонн, тоді як минулого року – 3,2 млн тонн.

Загалом погодні умови в першій половині сезону оцінюють як хороші. Епізоди заморозків мали місце переважно наприкінці квітня та у травні, особливо в Центральній Європі. У деяких країнах яблука були значно пошкоджені, отож зафіксовані втрати, в тому числі в Австрії, Польщі, Німеччині, Хорватії, Словаччині та Угорщині.

У країнах, які минулого року мали кращі урожаї, а саме у Франції, Іспанії та Португалії, цьогоріч очікується більший обсяг врожаю. Збирання яблук розпочнеться на тиждень раніше в кількох західноєвропейських країнах.

SadyOgrody

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
легкий сніг
-1 ° C
-0.7 °
-2.4 °
92 %
0.5kmh
90 %
Пн
3 °
Вт
4 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
5 °