17 Травня 2022

Оборотні плуги LEMKEN – зручні, надійні, продуктивні

У сучасному землеробстві плуг має велике значення. Незважаючи на те, що з кожним роком все більше популяризуються і рекламуються технології вирощування сільськогосподарських культур із застосуванням безполицевого, пласкорізного, мінімального, нульового та інших видів основного обробітку ґрунту, в Україні та у європейських країнах з високорозвиненим сільським господарством поки що переважна більшість площ підлягають оранці, й така тенденція буде зберігатися ще тривалий час. Зокрема, на важких суглинкових чорноземах плуг залишається безальтернативним знаряддям основного обробітку ґрунту.

Оранка у її класичному розумінні в сівозмінах польових культур необхідна, оскільки у верхньому шарі ґрунту накопичується більше поживних речовин і вони краще засвоюються рослинами, якщо загортаються на таку глибину, де вологість оптимальна та стабільна. Крім того, у верхньому шарі ґрунту спостерігається висока біологічна активність, оскільки в ньому більше аеробних бактерій та мікроорганізмів, що сприяє інтенсивному розкладанню рослинних решток і виділенню вуглекислого газу. Під час оранки нижній шар ґрунту вивертається нагору в зону кращого доступу повітря, що сприяє підвищенню біологічної активності, відтак посилюється активність усього орного шару і, відповідно, покращуються умови живлення рослин.

Як свідчить практика, плуг необхідно застосовувати на одному і тому ж самому полі хоча б один раз на кілька років. Оранка на 20–22 см, особливо при вирощуванні монокультур, є добрим профілактичним заходом у боротьбі з грибками та личинками шкідників, а також найефективнішим способом загортання у ґрунт рослинних решток попередників.

Оранка є дієвим агротехнічним заходом у боротьбі з бур’янами, особливо з осотом рожевим. Під час оранки на дно борозни потрапляє найбільш засмічений насінням бур’янів верхній (0–10 см) шар ґрунту. Насіння при цьому опиняється в несприятливих умовах і часто гине, а проростки, які з’являються на поверхні ґрунту, знищуються при подальшому обробітку.

Оранка є одним з ефективних прийомів боротьби зі шкідниками та збудниками хвороб сільськогосподарських культур. При оранці шкідники з верхніх шарів ґрунту потрапляють у більш глибокі, де гинуть. І навпаки, ті шкідники, які живуть у глибших шарах ґрунту, при вивертанні на поверхню потраплять у більш сухе, світле й несприятливе для них середовище і також здебільшого гинуть.

Однією з основних вимог до якості робіт є проведення гладенької оранки, після виконання якої на полі не залишається звальних гребенів та розгінних борозен. Для неї потрібні плуги з двома секціями корпусів – оборотні, які укладають скибу в один бік (праворуч або ліворуч) незалежно від напрямку руху орного агрегату. На краю поля плуг перевертається, а трактор входить у борозну попереднього проходу.

Фахівці компанії LEMKEN добре розуміють усі переваги плужного обробітку ґрунту та застосування для цього оборотних плугів. Саме тому плуги цієї компанії доведені до досконалості, й вони заслужено користуються великим попитом у багатьох країнах світу.

Для виконання гладенької оранки без звальних гребенів і розгінних борозен компанія LEMKEN представляє широкий діапазон оборотних плугів різних моделей та модифікацій з кількістю корпусів від 2 до 12, які виконують оранку на глибину 15–40 см і відмінно працюють у різних ґрунтово-кліматичних та виробничо-господарських умовах.

У оборотних плугах LEMKEN гармонійно поєднано вагомі переваги складових елементів машини. Відбувається це завдяки втіленню на етапі конструювання та виготовлення машини вдалих технічних рішень. І так триває протягом багатьох десятків років.

Всі оборотні плуги компанії LEMKEN мають низку переваг, які вирізняють їх серед аналогічних машин інших виробників:

  • незалежно від типу плуга і його ширини захвату лінія тяги завжди проходить через середину задньої осі трактора, що оптимізує тягові зусилля агрегату;
  • зміна ширини захвату корпусу плуга відбувається як механічно, так і гідравлічно, у діапазоні 30–55 см;
  • на рамах плугів немає зварювальних з’єднань, що забезпечує їх міцність;
  • для проведення більшості регулювань та налаштувань плуга не потрібно жодного інструменту;
  • застосування твердосплавного наплавлення на робочих органах плугів значно збільшує їх ресурс в умовах роботи на важких суглинкових чорноземах;
  • для оранки ґрунтів, схильних до злипання, фірма LEMKEN рекомендує плуги зі стрічковими (смуговими) відвалами, які виготовляють із міцної зносостійкої сталі або із твердих полімерів;
  • виготовлені з особливо загартованих сталей без отворів та перфорацій відвали та смуги відвалів гарантують відсутність розтріскувань по отворах та високу стійкість до спрацювання;
  • поворотний вал виготовляється методом термічного пресування, що надає йому підвищеної міцності та надійності.

НАВІСНІ ОБОРОТНІ ПЛУГИ JUWEL

Сімейство навісних оборотних плугів Juwel є продовженням добре відомих плугів Opal, але вже з новими опціями та конструктивними вдосконаленнями.

З плугом Juwel компанії LEMKEN вдалося реалізувати концепцію навісних плугів. Тепер всі переваги та вдосконалення представлені у новому агрегаті Juwel в легшому варіанті з рамою профілем 120х120 мм (або ж 140х140 мм). Конструкція рами з болтовими з’єднаннями виготовлена з використанням загартованих частин. Це значить, що плуги є міцними та зносостійкими.

Juwel 8Плуг Juwel від 4 до 6 корпусів можна вже зараз комплектувати новим інтегрованим ґрунтоущільнювачем FlexPak.

Обертання плугів Juwel відбувається за допомогою електрогідравліки та контролюється системою TurnControl. Кут нахилу плуга вибирається та фіксується прямо з кабіни трактора. Пристрій управління забезпечує надійне обертання та великий просвіт між поверхнею ґрунту і плугом. Корпуси DuraMax із суцільними та смуговими відвалами зі сталі, пластику або у гібридному виконанні відмінно себе зарекомендували на різних типах ґрунтів.

Смуги та суцільні відвали виготовляють із особливо міцної та зносостійкої інструментальної сталі без отворів, що дає змогу збільшити термін їх використання на 75% порівняно з попередніми корпусами.

На практиці найкращим чином зарекомендувала себе система Hidromatik, яка забезпечує безперебійну роботу плугів Juwel завдяки відхиленню корпусу плуга одночасно у двох площинах (вгору та вбік) у разі появи перешкоди. Блок управління «Комфорт» дає змогу регулювати зусилля спрацювання захисту до ґрунтових умов безпосередньо із кабіни трактора.

На плугах Juwel вперше було показано нове механічне опорно-транспортне колесо Unirad з гідравлічною амортизацією. Колесо забезпечує надійне ведення глибини оранки та швидкий перехід із робочого положення у транспортне і навпаки. Глибину обробітку можна регулювати за допомогою пластини з отворами без використання інструменту.

За допомогою регулювального центру Optiquick© можна легко та ефективно регулювати ширину захвату першого корпусу та оптимальну точку проходження лінії тяги. Це найбільш ефективний спосіб скорочення витрати палива та зношування робочих органів.

Однією з останніх розробок компанії LEMKEN, втілених у плугах Juwel, є система управління Turncontrol Pro, що відповідає стандартам ISOBUS. За допомогою Turncontrol Pro на плугах Juwel серійно можна управляти обертанням плуга, а також регулюванням нахилу рами, ширини захвату та робочої глибини за допомогою гідрофікованого опорного колеса.

НАПІВНАВІСНІ ОБОРОТНІ ПЛУГИ DIAMANT 16

Ці машини є вдосконаленою версією добре відомих плугів Diamant 11. Diamant 16, створений на базі 11 моделі, більш досконалий з точки зору витрати палива та управління орним агрегатом. З метою компенсації бокового зусилля, яке виникає при експлуатації напівнавісних плугів Diamant, фахівці компанії LEMKEN застосували унікальну запатентовану систему регулювання OptiLine.

Ефект досягається завдяки застосуванню додаткового гідравлічного циліндра у точці обертання плуга. Точка прикладання тягового зусилля трактора та плуга є незмінною. За допомогою додаткового гідроциліндра, у якому змінюється тиск і хід штока, на трактор передається додатковий крутний момент у горизонтальній площині, який і компенсує «шкідливе» бокове зусилля. В підсумку лінія тяги між трактором і плугом зміщується у напрямку центру задньої вісі трактора й бокове зусилля плуга Diamant зводиться до мінімуму.

Diamant 16 Завдяки системі OptiLine витрата палива зменшується на 10%. Крім того, полегшується навантаження на тракториста, оскільки йому не потрібно постійно підрулюванням компенсувати бокове зусилля.

Економії палива сприяє також перевірений підсилювач тягового зусилля OptiTrack з додатковою функцією розвантаження на поворотній смузі. OptiLine та OptiTrack з’єднані з опорним колесом, що дає змогу виконувати поворот агрегату без зайвого навантаження. Це робить можливим використання високого тиску та ще більше перенесення ваги плуга з передньої вісі трактора на задню. Завдяки цьому збільшується тягове зусилля трактора. Ще однією новинкою є безступінчасте гідравлічне регулювання глибини оранки, управління яким здійснюється із кабіни трактора.

Щоб захистити гідравлічні оливопроводи від пошкоджень, їх проклали збоку рами. Перероблена також версія для оранки за борозною для агрегатування плугів Diamant 16 з гусеничними тракторами. Відтепер можна використовувати трактори з шириною до чотирьох метрів, і навіть у складних умовах залишається достатня відстань між колесами та краєм борозни (виконання OnLand).

Diamant 16 має великі основні опори підшипників і пристрій захисту від перенавантажень Hydromatic, що використовується для безперебійної оранки кам’янистих ґрунтів. Модель Diamant 16 може оснащуватись корпусами Dural або DuraMaxx.

ОБОРОТНІ ПЛУГИ EURO TITAN І VARI TITAN 

Плуги Euro Titan і Vari Titan відповідають найвищим вимогам, які висувають аграрії до сільськогосподарської техніки. Це простота в управлінні, висока якість обробітку ґрунту та можливість збільшити продуктивність з одночасним зниженням витрат на оранку. Напівначіпні плуги «вагонного» типу (дві послідовні рами) Euro Titan і Vari Titan випускають у варіантах від 9 до 12 корпусів з відстанню між корпусами 100 см і кліренсом 80 або 85 см.

Напівнавісний оборотний плуг Vari Titan дає змогу безступінчасто змінювати ширину захвату корпусу від 30 до 55 см. Плуги з кількістю корпусів від 9 до 12 можуть змінювати ширину захвату від 2,70 м до 6,60 м. Крім того, плуги можуть оснащуватися системою автоматичного захисту від тимчасових перевантажень на кам’янистих ґрунтах.

varititan 10Передплужники плугів Euro Titan та Vari Titan мають покращену форму та змінене положення стійки, що забезпечує оранку без забивання навіть у важких умовах. Робоча глибина і кут нахилу передплужників легко регулюються без використання інструмента.

Плуг Euro Titan має чотириступеневе регулювання ширини захвату кожного корпусу від 33 до 50 см. Це означає, що плуг із кількістю корпусів від 9 до 12 має робочу ширину від 2,97 м до 6,0 м. За бажанням замовника їх можна обладнати автоматичною системою захисту від тимчасових перешкод.

Надійно працює оборотний механізм цих плугів. Точно визначений поворот плуга на 180° виконується двома телескопічними циліндрами. При цьому надто великий тиск у гідросистемі не потрібен. Точне налаштування кута нахилу здійснюється за допомогою регулювальних гвинтів окремо для кожної сторони.

В. Васильченко, канд. техн. наук, доцент

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2019

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

STEKETEE EC-Weeder 9 V: універсал із штучним інтелектом

Як працює просапний культиватор STEKETEE, оснащений системою...

Обираємо культиватор-підживлювач

Просапні культиватори-підживлювачі використовують для міжрядної культивації, забезпечуючи...

Погода

Kyiv
рвані хмари
15.7 ° C
16.5 °
14.2 °
45 %
0.9kmh
62 %
Вт
18 °
Ср
11 °
Чт
19 °
Пт
22 °
Сб
18 °