16 Травня 2022

Обираємо культиватор-підживлювач

Просапні культиватори-підживлювачі використовують для міжрядної культивації, забезпечуючи внесення добрив з одночасним обробітком ґрунту. Культиватори можуть бути обладнані плоскорізними лапами-бритвами, ротаційними боронами, пру­жинними борінками, підгортачами. Вони забезпе­чують підрізання бур’янів; перемішування та вирівню­вання, подрібнення, розпушування ґрунту і внесення добрив або препаратів для боротьби з бур’янами. Вітчизняні виробники техніки пропонують широку гаму культиваторів-підживлювачів.

ТОВ «АК «Фаворит» представляє на ринку культиватор-підживлювач КНРФ 5.6-06 із системою внесення рідких добрив. Він призначений для міжрядної обробки посівів просапних культур з одночасним вне­сенням рідких комплексних добрив. Ширина між­ряддя культиватора становить 70 см, ширина захвату – 5,6 м. Глибина обробки сягає від 6 см до 16 см. Робоча швидкість – від 5 до 10 км/год.

Культиватор-підживлювач КНРФ 5,6-06 з системою внесення рідких добрив
Культиватор-підживлювач КНРФ 5,6-06 з системою внесення рідких добрив

Культиватор обладнаний баком об’ємом 600 л. Передбачено варіант використання культиватора для суцільної культивації з лапами-бритвами, а також для підгортання. Паралелограмна підвіска секцій робочих органів має збільшену жорсткість, що виключає пошкодження посівів і покращує копіювання рельєфу ґрунту. Усі вузли змонтовані на підшипниках кочення. Атмосферна шина копіювального колеса забезпечує самоочищення в процесі роботи. Опорно-приводні колеса гарантують плавність ходу агрегату і якісне зчеплення із ґрунтом.

Завод «Красилівмаш» випускає культиватор-підживлювач просапний КПР-5,6 «Поділля Vermont 560» із системою внесення рідких добрив. Культиватор призначений для міжряд­ного обробітку та підживлення посівів просапних куль­тур. Його ширина міжрядь становить 70 см, робоча ширина захва­ту – 5,6 м. Робоча швидкість агрегату 6–10 км/год, глибина обробітку ґрунту – від 3 см до 10 см. Агрегатується культиватор із тракторами потужністю від до 100 к. с. Культиватор може бути обладнаний плоскорізними односторонніми та універсальними стрілчастими або долотоподібними лапами. Він комплектується двома бочками для доб­рив об’ємом 300 л кожна.

Культиватор-підживлювач просапний КПР-5,6 «Поділля Vermont 560» із cистемою внесення рідких добрив
Культиватор-підживлювач просапний КПР-5,6 «Поділля Vermont 560» із cистемою внесення рідких добрив

ВАТ «Галещина машзавод» представляє культиватор-підживлювач моделі КП-5,6 «Козак Пацюк». Культиватор призначений для між­рядного обробітку та підживлення посівів просапних культур. Ширина міжрядь може бути як 45 см, так і 70 см. Робоча ширина захвату з міжряддям 45 см ста­новить 5,4 м, а з міжряддям 70 см – 5,6 м. Робоча швидкість агрегату 6–8 км/год, глибина обро­бітку – від 3 см до 10 см. Агрегатується культиватор з тракторами потужністю від 80 до 100 к. с.

Особливістю конструкції культиватора є те, що гряділь рядка має двоточкову систему кріплення, що забезпечує ста­більнішу роботу прополювальної секції. Рама культи­ватора також значно жорсткіша завдяки двом пара­лельним балкам. Робочі органи культиватора мають захисні «екрани», які регулюються за висотою, що виключає засипання культурних рослин під час першо­го прополювання ґрунту. Культиватор обладнується банками туковисівного апарату зі знімним дном, завдяки чому можна швидко і зручно очистити туковисівну систему від мінеральних добрив після закінчення роботи. Туковисівний апарат приводиться в дію від опорно-приводних коліс, які мають механізм регулювання за висотою.

В ПАТ «Ельворті» розробили культиватор-підживлювач Altair-5,6–01 із системою внесення рідких добрив. Він призначений для міжрядного обробітку посівів просапних культур з одночасним вне­сенням рідких добрив і забезпечує розпушування ґрунту в міжряддях на глибину від 6 см до 16 см зі знищенням бур’янів. Його ширина міжряддя становить 70 см, а робоча ширина захвату – 5,6 м. Культиватор працює на швидкості від 5 до 10 км/год, агрегатуючись із тракторами потужністю від 80 к. с.

Культиватор-підживлювач Altair-5,6-01 із системою внесення рідких добриві
Культиватор-підживлювач Altair-5,6-01 із системою внесення рідких добриві

Культиватори міжрядного обробітку Altair комплектуються зносостійким лапами власного виробництва. Сталеві тримачі стійок лап витримують значні навантаження. Завдяки використанню високоміцних труб європейських сталей зменшується вага конструкції рами з одночасним збільшенням її міцності та жорсткості, що забезпечує зменшення витрати палива трактора. Паралелограмна підвіска секцій робочих органів виключає пошкодження посівів і забезпечує копіювання рельєфу ґрунту. Усі вузли змонтовані на підшипниках кочення.

Високопроду­ктивний ефективний мембранний електронасос на 12 В із продуктивністю 240 л/хв забезпечує подачу рідких добрив через фільтри з бака на два регульова­них клапани, які встановлюють норму подачі добрив. На культиваторі встановлено бак для рідких добрив об’ємом 800 літрів.

Компанія LOZOVA MACHINERY пропонує лінійку просапних культиваторів SANTIM із системою внесення рідких добрив HF Agro, яка легко монтується на культиватор і має своє комп’ютерне управління.

Культиватор SANTIM
Культиватор SANTIM

Модельний ряд включає навісні агрегати з шириною захвату від 6 до 12 метрів і кількістю оброблюваних рядів від 8 до 16. Тому кожен аграрій може підібрати собі варіант для конкретних потреб. Глибина обробітку – від 3 до 10 см. Навісні агрегати легко встановлюється за допомогою опорного колеса. Максимальна швидкість міжрядного обробітку становить 8 км/год. Застосування такої техніки сприяє росту рослин, знищенню бур’янів, аерації ґрунту, а також дає змогу провести під час обробітку й підживлення рослин. Ширина міжрядь змінюється безступенево в діапазоні від 30 до 93 см. Техніка агрегатується з тракторами потужністю від 80 к. с.

Система внесення рідких добрив HF Agro дає можливість цілеспрямовано і точно вносити рідкі добрива одночасно з міжрядним обробітком і знищенням бур’янів. Управління системою виливу здійснюється з терміналу в кабіні трактора та відстежується комп’ютером. Насоси системи мають електричний привід від акумулятора трактора і забезпечують безперебійну подачу добрив із заданою нормою виливу.

Конструкція SANTIM відрізняється надійністю, міцністю та функціональністю. Зносостійкі робочі органи становлять собою ресорну стійку 32х12 мм, яка укомплектована стрілчатими лапами завширшки 150 мм/200 мм. Завдяки ресорній стійці досягається рівномірна глибина обробітку ґрунту, знижуються тяговий супротив знаряддя й витрати на пальне. Варто зазначити, що стрілчаті лапи не забиваються, а це робить машину стійкою й ефективною в умовах роботи на дуже вологому ґрунті.

Культиватор SANTIM гарантує точність обробітку та надійний захист рослин. Конструкція знаряддя дає змогу встановлювати допоміжні модифікації. Наприклад, для додаткового розпушування в середину рядків чи стрічок посіву можна додати секції з пальчиковою мотикою. Також можна встановити й насадні мінісівалки HF Agro для внесення гранульованих добрив.

Компанія «АгроЛіга» представляє культиватор-підживлювач КРН-5,6-04 із системою внесення рідких добрив.

Культиватор-підживлювач КРН-5,6-04 із системою внесення рідких добрив
Культиватор-підживлювач КРН-5,6-04 із системою внесення рідких добрив

Культиватор КРН-5,6-04 призначений для міжрядного обробітку посівів просапних культур з одночасним внесенням добрив. Забезпечує якісне розпушування ґрунту в міжряддях на задану глибину із знищенням бур’янів.

Застосування КРН-5,6-04 із РКД:

 • підрізання бур’янів та розпушування ґрунту у міжряддях;
 • нарізання поливних борозен, підгортання рослин;
 • обробіток захисних зон рядків шляхом присипання бур’янів;
 • підживлення рослин мінеральними добривами;
 • передпосівний обробіток ґрунту.

Культиватори можуть виготовлятися із шириною захвату 5,6 м із міжряддями 700 мм, 450 мм. Конструкція культиватора забезпечує його транспортне положення з дотриманням правил транспортування дорогами загального призначення. На транспортному пристрої встановлено світлоповертачі, що вказують габарити під час транспортування.

Копіювальні колеса працюють на підшипниках кочення. Комплектуються шиною атмосферного тиску, що забезпечує самоочищення під час роботи на ґрунтах з підвищеною вологістю. Жорстка та стійка паралелограмна підвіска секцій робочих органів виключає пошкодження посівів й сприяє копіюванню рельєфу ґрунту. Усі вузли змонтовані на підшипниках кочення. Забезпечує мінімальну захисну зону рослин під час міжрядної обробки посівів.

Лапи робочих органів в процесі виготовлення піддаються технологіям зміцнення (термообробка або наплавлення твердим сплавом), що гарантує їхню довговічність.

При фарбуванні агрегату використовується високотехнологічне обладнання та фарби італійського виробника Roberlo, які захищають метал понад 10 років, що відповідає сертифікатам якості ISO.

Високопродуктивний та ефективний мембранний електронасос на 12 В з продуктивністю 240 л/хв підключений до енергетичної системи трактора. За допомогою нього через фільтри з бака подаються рідкі добрива на 2 регульовані клапани, які встановлюють норму подачі добрив.

Для внесення рідких добрив на культиваторі встановлено надійний бак об’ємом 800 літрів із краном для зливу залишків добрив. В основний бак для добрив вбудовано додатковий бак із полімерних матеріалів для технічних потреб.

Читати по темі: Одним знаряддям. Вибір дискового культиватора

Наступним представником культиваторів-підживлювачів є український виробник ПП «ВК Технополь» із культиваторами-підживлювачами серії АК.

Культиватор-підживлювач серії АК
Культиватор-підживлювач серії АК

Це універсальні широкозахватні культиватори з мож­ливістю внесення в ґрунт мінеральних добрив або ґрунтового гербіциду призначені для передпосівної і парової культивації ґрунту, підрізання та вичісування бур’янів, а також вирівнювання й ущільнення поверхні ґрунту під сівбу.

Робоча глибина обробітку становить від 5 до 15 см, ширина захвату – 9,7 м. Робоча швид­кість культиватора – до 12 км/год. Культиватор-підживлювач агрегатується з тракторами потужністю 240 к. с. Агрегат обладнаний бочкою для добрив об’ємом 3000 л.

Перевагою культиватора є перепускні циліндри та гідрозамок регулювання глибини обробіт­ку, які в сукупності дають змогу проводити регулюван­ня з максимальною точністю без додаткових зусиль. На культиваторі використовується лапа, яка завдяки зміненому куту атаки забезпечує стабільність роботи передньої та задньої її частини, що, своєю чергою, зменшує борозну і навантаження на силовий агрегат.

Для найкращого вирівнювання поля та подрібнення великої грудки культиватор оснащений трирядною фінішною пружинною бороною і прикочувальними котками. Таким чином, агрегат виконує кілька операцій за один прохід.

ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» пропонує аграріям причіпний культиватор-підживлювач КУ-6,2А із причіпним обладнанням для внесення рідких мінеральних добрив. Застосування культиватора дає можливість об’єднати технологічні опера­ції основного обробітку ґрунту та внесення рідких мінеральних добрив, чим зменшує експлуатаційні вит­рати.

Культиватор забезпечує розпушування ґрунту та внесення добрив на глибину від 5 до 22 см. Ширина міжряддя – 40 см, робоча ширина – 6 м. Робоча швидкість становить від 9 км/год до 14 км/год. Агрегатується культиватор із тракторами потужністю 285 к. с.

КУ-6,2А компонується бочкою для доб­рив об’ємом 5000 л, яка обладнана насосом із продуктивністю 500 л/хв. На культиватор встановлено робочі органи, виготовлені з високоякісної термічно обробленої сталі компанії Веllоtа, насос поршнево-мембранного типу компанії Annovi Reverberi та облад­нання для внесення добрив компанії Аrag.

Внесення рідких мінеральних добрив здійснюється під тиском 4–6 атм., що повністю виключає забивання трубок, через які добрива подаються на потрібну глибину. Насос приводиться в дію від прикочувального котка, що забезпечує сталу норму внесення незалежно від швидкості руху агрегату. Робоча рідина подається через шайби з каліброваним отвором, які розміщені на кожній форсунці; це забезпечує рівномірність внесен­ня за шириною захвату. Покриття металевих конструкцій лакофарбовими матеріалами виконано за спеці­альною технологією, завдяки якій конструкційні ком­поненти успішно протистоять впливу корозії та іншим руйнівним впливам навколишнього середовища впродовж тривалого часу.

ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» також виготовляє культиватор-підживлювач для вне­сення рідких добрив ПЖУ-5000, призначений для суцільного внесення в ґрунт рідких мінеральних добрив.

Культиватор-підживлювач для внесення рідких мінеральних добрив ПЖУ-5000
Культиватор-підживлювач для внесення рідких мінеральних добрив ПЖУ-5000

Це напівпричіпна машина, яка агрегатується із тракторами потужністю 170 к. с. На підживлювачі вста­новлено хімічно стійкий товстостінний пластиковий бак. Налаштовується аплікатор на певну норму механічним регулятором, який забезпечує подачу рідини на секції аплікатора, а зайву рідину перенаправляє в бак. Норма внесення (л/га) показується на дисплеї монітора, встановленому в кабіні трактора. Рідина подається мембранно-поршневим насосом італійської компанії Annovi Reverberi. Приводиться насос від колеса, завдяки чому забезпечується постій­на норма внесення рідини незалежно від зміни швид­кості руху агрегату.

Рідкі добрива вносяться у ґрунт диско­вим робочим органом. Він складається з диска і фігур­ного ножа, який встановлений відразу за диском, до якого кріпиться металева трубка для подачі рідини у ґрунт. Внесення добрив проводиться під тиском 4–6 атмосфер, що зводить до мінімуму можливість забивання робочих органів. Глибина внесення – 12–20 см. Кількість робочих органів – 19 шт.

ВИСНОВКИ

Як бачимо, асортимент культиваторів-підживлювачів, представлених на ринку України, досить широкий. Підсумовуючи все сказане вище, можна виділити основні переваги таких агрегатів:

 •  внесення добрив під час обробітку ґрунту;
 •  надійність і невибагливість у експлуатації;
 •  низькі енерговитрати у процесі підготовки ґрунту перед висіванням;
 •  вирівнювання ґрунту;
 •  збереження вологи в підповерхневому шарі;
 •  знищення бур’янів.

В. Войновський

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2022

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

STEKETEE EC-Weeder 9 V: універсал із штучним інтелектом

Як працює просапний культиватор STEKETEE, оснащений системою...

Lehner Vento®: робоча ширина – до 12 метрів!

Сівалка VENTO® має потужні 12-вольтові вентилятори (1...

Погода

Kyiv
хмарно
18.1 ° C
18.7 °
18.1 °
34 %
4.9kmh
92 %
Пн
17 °
Вт
17 °
Ср
13 °
Чт
18 °
Пт
22 °