
Науковці НААНУ вважають: нинішня зима вкотре переконує в доцільності застосування No-till технології.
На думку вчених, необхідно звернути увагу, що за великої строкатості висоти снігового покриву більш рівномірно він буде залягати на полях, де збереглися рослинні рештки, у тому числі стерня попередньої культури (при використанні No-till технології). Це, зокрема, дозволить накопичити значно більше вологи, аніж за традиційної системи землеробства. Нинішня зима вкотре переконує в доцільності застосування No-till технології.
Окрім більш-менш рівномірного залягання снігового покриву, рослині рештки попередньої культури надійно захищають посіви від льодяної кірки, а також підвищують температуру ґрунту на глибині залягання вузла кущіння на 3-4 ºС.
Обстеження посівів показало, що рослини озимих зернових культур на сьогодні знаходяться у стані зимового спокою, але їх подальша життєздатність залежатиме від інтенсивності та тривалості низьких температур, що не виключає ушкодження посівів в окремих господарствах.
У першу чергу це стосується рослин ячменю та ріпаку озимих, які у момент завершення осінньої вегетації не досягли оптимальних морфофізіологічних параметрів, що забезпечують успішну перезимівлю.
У цілому, на даний час посіви озимих зернових культур знаходяться у доброму та задовільному стані.
naas.gov.ua