25 Жовтня 2021

Особливості застосування гербіцидів у спеку – поради зарубіжних вчених

Стрес через спеку або посуху уповільнює процеси росту рослин, що важливо врахувати, приймаючи рішення про гербіцидну обробку.

Про це нагадують американський експерт Стейсі Кемпбелл і Сара Ланкастер, фахівець по бур’янах.

Листя рослини змінюються у відповідь на тепло: щоб запобігти втраті води, їх кутикула стає більш восковою. Підвищений вміст воску ускладнює проникнення водних розчинів для обприскування. Крім того, кут нахилу листя у багатьох рослин також змінюється, тому з поверхнею листа контактує менша кількість активної речовини і відповідно потрапляє в рослину.

«Як правило, застосування системних гербіцидів рано вранці, після того як бур’яни встигнуть відновитися після теплового стресу, дає гербіциду найкращі шанси проникнути в активні ділянки і ефективно знищити небажану рослинність.

Використання максимальних доз гербіцидів у поєднанні з ад’ювантами, допоможе збільшити дієвість обприскування. А його проведення в більш прохолодну пору дня зменшить вплив зміни кута нахилу листя», – каже Стейсі Кемпбелл.

З іншого боку, зазначають зарубіжні науковці, реакція сільськогосподарських культур на нетранслоційовані (системні) гербіциди при високих температурах буде більшою. Використання контактних гербіцидів у спекотних і вологих умовах, швидше за все, призведе до пошкодження листа, хоча і згубно вплине на бур’яни.

«Якщо можливо, відкладіть застосування контактних гербіцидів, якщо температура повітря перевищує 32 ºС. Якщо розмір бур’янів вимагає негайного застосування гербіциду, то зменшіть його дозу і дозу ад’юванта.

При високих температурах і низькій вологості збільшується летючість гербіцидів. Це означає, що гербіцид перетворюється на пар і може переміщатися на великі відстані з легким вітерцем. Летючість гербіцидів збільшується при підвищенні температури вище 15 ºС і досягає максимуму при температурі вище 32 ºС.

Намагайтеся використовувати більш великі краплі, щоб зменшити випаровування, чого можна домогтися, зменшивши тиск розпилення або збільшивши розмір отвору сопла», – радить Сара Ланкастер.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °