05 Грудня 2021

Озимі культури сповільнили свій розвиток через брак вологи

Протягом третьої декади жовтня спостерігалася бездощова погода із значними коливаннями денних та нічних температур. Накопичення ефективного тепла, необхідного для розвитку озимих культур, відбувалося набагато повільніше, ніж у 2020 році.

Опади за останній тиждень були відсутні, тільки на Херсонщині вони були слабкими. Кількість їх склала 0,1-3 мм, на вміст вологи в посівному шарі ґрунту вони не вплинули. За третю декаду кількість опадів не перевищила 40-60% від норми.

Внаслідок дефіциту опадів вологозабезпеченість ґрунту залишалася незадовільною. Дефіцит ґрунтової вологи сприяв уповільненню росту та розвитку рослин. Попри це, їхній стан задовільний і добрий.

Такий висновок зробили аналітики УкрАгроКонсалт, спираючись на дані моніторингу погодних умов і, відповідно, стану озимих культур.

Зараз триває осіння посівна. Станом на 01.11.2021 року озимих зернових культур посіяно 7,1 млн га, або 90% до прогнозу. Лідерами за темпами сівби озимих зернових культур є аграрії Вінниччини, Волині, Закарпаття, Луганщини, Сумщини, Полтавщини, Рівненщини, Тернопільщини, Хмельниччини та Черкащини, які завершили сівбу озимого клину.

Крім того, в Україні посіяно 1 млн га озимого ріпаку, що становить 99% до прогнозу. Повністю завершили сівбу ріпаку аграрії 19 областей, а Дніпровщини та Харківщини – прогнозні показники перевиконали.

ukragroconsult.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
димка
-2.6 ° C
-1.8 °
-3.4 °
93 %
3.1kmh
75 %
Нд
-1 °
Пн
2 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °