08 Серпня 2022

Pengbo Biotechnology випустила ад’ювант для антивірусних препаратів

В останні роки відмічається активний розвиток ринку ад’ювантів, з’являються цікаві новинки з синергетичним ефектом.

Хвороби, що викликаються вірусами відносяться до одних з найбільш стійких і шкодочинних. На сьогодні відомо понад 700 вірусних хвороб рослин, з них близько 80 шкодять на овочевих культурах. В цілому, вірусні хвороби щороку завдають збитків сільгоспвиробникам у розмірі 15 мільярдів доларів США.

У порівнянні з бактеріями і грибами віруси не мають клітинної структури і паразитують на клітинах рослин, забираючи поживні речовини для власного розвитку та розмноження. Оскільки рослинні віруси живуть всередині клітин, їх набагато важче контролювати пестицидами.

В даний час існуючими на ринку противірусними препаратами є переважно аміноолігосахариди, лентинан, ніннанміцин, фторид-фосфат, імунопротеїн, гідрохлорид, ацетат міді і білок гарпіна. Ці речовини можуть запобігти в середньому від 50% до 60% захворювань. Крім того їх вартість відносно висока.

Переваги ад’ювантів в даному випадку полягають в тому, що вони працюватимуть і по відношенню до противірусних ЗЗР, що дозволить утримувати активний інгредієнт на рослинах більш тривалий час.

Китайська компанія Pengbo Biotechnology недавно представила новий «противірусний» недорогий ад’ювант Deyadeshi. За інформацією розробника, він значно підвищує ефективність традиційних противірусних засобів, досягаючи 80% з точки зору профілактики хвороб, що може суттєво сприяти зусиллям боротьби з вірусами під час вирощування культур.

Для того, щоб покращити проникнення пестицидів в тканини рослин, цей ад’ювант викликає збільшення провідності продихів і стимулює імунний ефект. Також препарат сприяє накопиченню саліцилової кислоти і активних форм кисню, підвищує експресію захисних генів PR1 і NPR1.

У роботі над ад’ювантом Deyadeshi брав участь доктор наук, професор Чансян Чжу, який є членом Китайського товариства патології рослин, Товариства біохімії і молекулярної біології.

news.agropages.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
23.8 ° C
24.8 °
22.6 °
78 %
0.9kmh
27 %
Пн
24 °
Вт
23 °
Ср
22 °
Чт
26 °
Пт
27 °