16 Травня 2022

Передпосівний компактор SWIFTER: підготовка ґрунту за один прохід

Передпосівний обробіток ґрунту є одним із основних технологічних процесів, які безпосередньо впливають на якісний посів, що, у свою чергу, створює передумови для отримання дружних сходів культури. Для проведення передпосівного обробітку ґрунту застосовують різні технологічні схеми, використовують різні агрегати: борони, культиватори, компактори. При їх виборі аграрії найперше оцінюють можливість провести ними підготовку ґрунту під посів швидко та якісно, при тому що «вікно» оптимальних строків посіву дуже обмежене.

З кожним роком дедалі важливішим завданням стає збереження вологи у ґрунті. Тож кожен агроном, плануючи проведення посівної кампанії, насамперед думає про те, як забезпечити насіння вологою. Для цього потрібно максимально скоротити час між передпосівним обробітком і посівом. Щоб рослина максимально реалізувала свій потенціал, закладений в насінні, слід створити якнайкращі умови для посіву цього насіння, зокрема, підготувати ідеальне посівне ложе.

Звісно, не кожен агрегат для передпосівного обробітку відповідає за своєю функціональністю визначеним критеріям, тобто здатний максимально ефективно виконати роботу за один прохід та на рівномірно задану глибину обробітку.

Єдиний агрегат, який може ідеально підготувати поле для посіву всього лише за один прохід, – це передпосівний компактор. При цьому він зробить це швидко, якісно і на додачу вигідно з економічної точки зору.

Але хотілося б акцентувати увагу на кількох важливих аспектах. Насамперед, це оптимальний термін посіву для культури. І зазвичай він обмежений у часі. А кожен втрачений день посіву в оптимальні терміни в майбутньому може призвести до недоотримання врожаю. Також важливо, щоб передпосівний компактор був надійним, а його комплектація давала можливість налаштувати агрегат за різних умов роботи.

Тому при виборі передпосівного компактора необхідно орієнтуватись на його технічні параметри, якість робочих органів, вузлів та на ефективність агрегату в цілому.

Одним із найкращих агрегатів серед представлених в Україні є передпосівний компактор SWIFTER, який виготовляє чеська компанія BEDNAR FMT. Цей компактор відповідає всім перерахованим вище вимогам, тож задовольнить потреби будь-якого господарства. На сьогодні в різних регіонах України працює вже чимало таких агрегатів, і незалежно від того, в яких умовах, господарствах чи на яких типах ґрунтів їх використовують, передпосівні компактори SWIFTER незмінно демонструють ідеальну якість роботи, що підтверджують сотні вдячних користувачів.

Модельний ряд передпосівних компакторів SWIFTER – найбільший у світі: він складається з 18 моделей із робочою шириною від 3 до 18 метрів! Компанія BEDNAR FMT може запропонувати передпосівний компактор до будь-якого трактора потужністю 80 к.с. і вище. При цьому аграріям пропонується дуже широкий вибір комплектацій агрегатів залежно від тих завдань, які вони виконуватимуть.

ГОЛОВНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕДПОСІВНИХ КОМПАКТОРІВ SWIFTER

  • міцна, надійна конструкція агрегату, що забезпечує максимальну ефективність і довговічність використання;
  • підвищена продуктивність агрегату завдяки вищій робочій швидкості – до 15 км/год; це забезпечує кращий обробіток ґрунту та його аерацію;
  • якісна робота на всій заявленій виробником глибині завдяки більш міцній та універсальній гнучкій стійці, оптимальний діапазон від 2 до 12 см;
  • можливість встановлення третього фінішного котка як фінального обладнання для ще кращого подрібнення;
  • низькі витрати на обслуговування техніки;
  • транспортна ширина для всіх моделей – не більше ніж 3 м;
  • самоочисний подвійний Crosskill коток для кращого подрібнення грудок;
  • гідравлічно регульоване дишло;
  • 100% перекриття навіть при стиранні лап;
  • можливість заміни робочих секцій лап – 3 різні секції;
  • конструкція центральної рами з більш потужним профілем, що дає змогу виконувати розвороти на краю поля без вимілювання робочих секцій;
  • концепція Swifter SO_F, що не передбачає виглиблення агрегату під час розвороту (виглиблення в кінці гону призводить до втрати часу, що позначається на зменшенні продуктивності до 25%);
  • на всіх агрегатах встановлено необслуговувані підшипники – з багаторівневим ущільненням, яке захищає від проникнення пилу в підшипник. Посилена конструкція ущільнювача мінімізує можливість поломки підшипника, що дуже актуально для цього типу агрегатів.

Головні особливості передпосівних компакторів SWIFTERПередпосівні компактори SWIFTER – це перевірені роками агрегати, що ідеально працюють як при весняному, так і при літньому та осінньому обробітку ґрунту. Висока якість роботи цих агрегатів зумовлює щорічне зростання обсягів їх продажів в Україні. Сприяє цьому і наявність професійної команди дилерів, що працює з компанією BEDNAR FMT.

Віталій Чайківський, технічний директор. Компанія «Агропродсервіс», 40 000 га.Віталій Чайківський, технічний директор. Компанія «Агропродсервіс», 40 000 га.

Приймаючи свого часу рішення про закупівлю передпосівного агрегату, ми визначили для себе певні критерії, які вважаємо важливими для цієї машини. Це, в першу чергу, висока якість підготовки посівного ложе, адже наша компанія працює в напрямку збільшення урожайності вирощуваних культур. Агрегат також мав забезпечувати високу продуктивність і безвідмовність у роботі. Виходячи з цього, ми зупинились на компакторі компанії BEDNAR.

Отож, перший передпосівний компактор Swifter ми придбали ще в 2011 році – це був 15-метровий високопродуктивний агрегат, який повністю відповідав вимогам до якості та надійності роботи. На сьогодні в нашому парку є вже 7 передпосівних компакторів від компанії BEDNAR: SM18000 – 2 одиниці, згадуваний вже SS15000 та SE10000 – 4 одиниці. Говорячи про ці агрегати, хочу звернути увагу на ще деякі моменти, важливі для нашої співпраці з компанією BEDNAR. Насамперед це великий вибір агрегатів залежно від робочої ширини – ми змогли підібрати оптимальні типи під наявні в нас трактори. До того ж завдяки своїй конструкції ці машини ідеально копіюють поле, що для нас дуже актуально з огляду на локацію наших полів.

Найближчим часом ми хочемо протестувати на полях новий агрегат компанії BEDNAR – диско-лаповий культиватор ACTROS. Оскільки я бачу, що компанія продовжує розвиватись і цей бренд дедалі міцніше утверджується на ринку – збільшилась лінійка техніки, якісно працюють дилери, – ми плануємо й надалі розвивати нашу співпрацю.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

STEKETEE EC-Weeder 9 V: універсал із штучним інтелектом

Як працює просапний культиватор STEKETEE, оснащений системою...

Обираємо культиватор-підживлювач

Просапні культиватори-підживлювачі використовують для міжрядної культивації, забезпечуючи...

Погода

Kyiv
хмарно
18.1 ° C
18.7 °
18.1 °
34 %
4.9kmh
92 %
Пн
17 °
Вт
17 °
Ср
13 °
Чт
18 °
Пт
22 °