18 Жовтня 2021

Перехід на Strip-till у півтора рази підвищив урожайність ріпаку

Після того, як у ПАП «Паросток» (Тернопільська область) запровадили Strip-till, урожайність ріпаку вже в перший рік зросла з 3,5 тонн до 5 тонн з гектара. Про це розповів керівник підприємства Євген Шкобар.

«Мене довго переконували, що ця технологія ефективна, але я ніяк наважувався спробувати. Тепер же з радістю готовий ділитися досвідом і всім раджу переходити на цю ефективну енерго- та вологозберігаючу технологію.

Деякі колеги-аграрії також вже перейшли на Strip-till після того, як побачили мій результат. Урожайність ріпаку у нас і раніше була хороша – 3,5 тонни, але 5 тонн, вже у перший рік застосування технології, вразили й переконали в її ефективності», – розповідає аграрій.

Впровадити Strip-till у своєму господарстві Євген Шкобар зміг за допомогою спеціальної сівалки. Машина за один прохід виконує три операції: зрушує ґрунт, вносить у нього насіння і прикочує посів. До того ж сівалка дає змогу також вносити у ґрунт і добриво.

Однак високий результат фермер пов’язує не з конкретною машиною для посіву за технологією Strip-till, а з самою технологією. Каже, що основне – це змінити підхід до роботи в полі, а техніки для цього на ринку представлено достатньо.

«Раніше ми використовували сівалку, яка робила суцільний посів на попередньо виораному полі. Насіння у цьому випадку потрапляло у пересохлий верхній шар ґрунту, що не сприяло рівномірному проростанню, відтак і дружнім сходам.

Сьогодні ми маємо на 30% вищу урожайність і рівномірні якісні сходи, навіть при мінімальній вологості. Вважаю Strip-till дуже вигідною й актуальною технологією, особливо для ріпаку», – підкреслив Євген Шкобар.

growhow.in.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.2 ° C
8 °
4.1 °
64 %
1.8kmh
0 %
Нд
6 °
Пн
11 °
Вт
10 °
Ср
13 °
Чт
17 °