25 Червня 2022

Першу партію української кукурудзи доставили у німецький порт

25 травня 2022 року чеський залізничний перевізник ČD Cargo доставив до німецького порту Браке перший поїзд з 1,8 тис. тонн кукурудзи з України. Це – для подальшого відправлення до Єгипту судном-зерновозом.

Така зміна логістичних шляхів необхідна, щоб звільнити елеватори в Україні для прийому нового врожаю.

«Ми сприймаємо це як допомогу і водночас можливість для бізнесу. Через російське вторгнення Україна не може експортувати зерно традиційним способом через чорноморські порти. Наближається новий урожай, а елеватори в Україні ще повні. Тому необхідно вирішити, як отримати хоча б частину запасів залізницею через Європу», – каже голова правління ČD Cargo Томаш Тота.

Чеський залізничний перевізник повернувся з вантажем кукурудзи з України, куди він доставив перед цим партію гуманітарної допомоги та військової техніки.

Однак, слід враховувати, що залізничний експорт з України пов’язаний із проблемами через різну ширину колії в ЄС та Україні, а також через недостатню пропускну здатність логістичних шляхів.

По-перше, це – різні габарити: перевізники можуть або підбирати колісні візки, або перевантажувати вантаж. Проте можливості перевалки обмежені.

По-друге, пропускна спроможність прикордонних переходів значно обмежена, наприклад, у долині Ельби між Дечином та Дрезденом.

По-третє, розвантажувальні потужності в портах також не безмежні.

Через блокаду морпортів України російськими кораблями експорт пшениці зупинився.

Україні необхідно експортувати близько 20 млн тонн зернових, щоб не тільки звільнити елеватори для зерна нового урожаю, а і, щоб уникнути голоду в країнах Північної Африки та Азії, які традиційно закуповують українську сільгосппродукцію.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Непрямі втрати у сільському господарстві оцінюються у 23,3 млрд дол. США

Непрямі втрати у сільському господарстві через зменшення...

Потрійний удар по хворобам

Одночасне підвищення середньодобових температур у поєднанні із...

«Контінентал» готує потужності зі зберігання до сезону жнив

«Контінентал Фармерз Груп» готує потужності зі зберігання...

Погода

Kyiv
рвані хмари
25.4 ° C
25.4 °
25.4 °
35 %
3kmh
69 %
Сб
24 °
Нд
26 °
Пн
28 °
Вт
31 °
Ср
31 °