За дефіциту вологи важливо застосовувати дробове підживлення озимих культур азотними добривами. Науковці довели, що одна велика доза добрив може викликати у рослин стрес, надмірне кущіння. Дробове внесення дозволяє проаналізувати потенціал врожайності культури і за потреби зробити додаткові інвестиції в азот, якщо є ознаки того, що це буде вдалий сезон.
Розпочинати підживлення потрібно зі слаборозвинених посівів, скоростиглих і середньоранніх сортів.
Щоб максимально розкрити потенціал рослин при роботі з добривами, вчені радять враховувати сортотип пшениці. Для крупноколосих сортів рекомендується давати основну дозу (2/3 від норми) у друге підживлення. Для тих, які дуже розкущуються – у перше.
Весна та початок літа – найбільш важливий період для успіху майбутнього врожаю, в цей час формується понад 80% біомаси. Тому необхідно створити потужний стеблестій, що буде гарантією хорошого результату.
Рослини вегетували протягом всієї зими, у другій половині лютого також була тепла погода, отож озимина продовжує розвиватися. Тому їй необхідне азотне живлення. Важливо не упустити час. Для отримання врожаю в 70 ц/га з вмістом білка 13-14 % розрахункова доза добрив повинна становити в межах 30-35 кг/га д. р. азоту на т.