17 Травня 2022

Після аномальної зими важливо правильно підживити озимину

За дефіциту вологи важливо застосовувати дробове підживлення озимих культур азотними добривами. Науковці довели, що одна велика доза добрив може викликати у рослин стрес, надмірне кущіння. Дробове внесення дозволяє проаналізувати потенціал врожайності культури і за потреби зробити додаткові інвестиції в азот, якщо є ознаки того, що це буде вдалий сезон.

Розпочинати підживлення потрібно зі слаборозвинених посівів, скоростиглих і середньоранніх сортів.

Щоб максимально розкрити потенціал рослин при роботі з добривами, вчені радять враховувати сортотип пшениці. Для крупноколосих сортів рекомендується давати основну дозу (2/3 від норми) у друге підживлення. Для тих, які дуже розкущуються – у перше.

Весна та початок літа – найбільш важливий період для успіху майбутнього врожаю, в цей час формується понад 80% біомаси. Тому необхідно створити потужний стеблестій, що буде гарантією хорошого результату.

Рослини вегетували протягом всієї зими, у другій половині лютого також була тепла погода, отож озимина продовжує розвиватися. Тому їй необхідне азотне живлення. Важливо не упустити час. Для отримання врожаю в 70 ц/га з вмістом білка 13-14 % розрахункова доза добрив повинна становити в межах 30-35 кг/га д. р. азоту на т.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °