08 Серпня 2022

Посіви кукурудзи масово вразили небезпечні шкідники

За інформацією Держпродспоживслужби, повсюди в посівах кукурудзи триває літ стеблового (кукурудзяного) метелика та відкладання ним яєць.

Найбільше шкідника виявили у Полтавській, Чернігівській, Чернівецькій областях. У Дніпропетровській, Одеській та Чернігівській областях спостерігається відродження та живлення гусениць. Ними заселено 1-10% обстежених площ, пошкоджено до 3% рослин, за чисельності 0,3-0,5 гусениці на кожну. При вологості нижче за 30 відсотків з підвищеною температурою понад +30º С більшість яйцекладок гине.

У Чернівецькій області на  посівах кукурудзи (0,1 тис. га) личинками західного кукурудзяного жука пошкоджено 5-8% рослин.

Злаковими попелицями заселено 20% площ, 4-10% рослин.

У Київській, Миколаївській та Полтавській областях гельмінтоспоріозом уражено 2-5% рослин.

Для обмеження шкідливості стеблового (кукурудзяного) метелика на початку та під час масового відкладання яєць слід проводити випуск трихограми з нормою 50-100 тисяч самиць, знищення бур’янів та квітучих нектароносів.

Ефективність ентомофага залежить від погодних умов, біологічних показників комахи, чіткого дотримання регламентів, методики та технології застосування трихограми на конкретному полі.

При виявленні гусениць шкідника за чисельності 1-2 на рослину або 6-8% заселених рослин у фазах 6-8 листків-викидання волоті, необхідно проводити обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
22.1 ° C
23.1 °
21.5 °
83 %
0.5kmh
77 %
Пн
25 °
Вт
24 °
Ср
22 °
Чт
30 °
Пт
32 °