16 Жовтня 2021

Посіви цукрових буряків уразили небезпечні хвороби

В Україні під загрозою втрати урожаю опинилася понад третина цукрових буряків.

Так, за інформацією Держпродспоживслужби України, на 35% посівів буряків фіксуються локальні ураження церкоспорозом, борошнистою росою, фомозом та іншими хворобами. Найбільшого пошкодження посіви культури зазнали від церкоспорозу, в північних і центральних регіонах – на 15% площ.

Зазвичай, розвиток церкоспорозу посилюється, якщо тривалі періоди вологої погоди змінюються короткочасними посушливими, які спричинюють появу депресії в розвитку буряків, фізіологічне старіння листків, зниження їх стійкості до захворювання.

Буряки проти церкоспорозу обробляють фунгіцидами, а також застосовують інші заходи боротьби (розпушення ґрунту після опадів, знищення бур’янів, позакореневе підживлення фосфорно-калійними добривами).

Сигналом для обробки фунгіцидами слугує поява ознак захворювання – жовтих плям на листі, повторне обприскування слід проводити через 20-25 днів після першого.

Щоб уникнути вироблення імунітету у грибів – збудників хвороби, посіви слід обробляти препаратами, які містять різні групи активних речовин. Категорично неприйнятно впродовж двох обробок використовувати засоби, які містять одні й ті ж активні речовини. Інакше є ризик виникнення перехресної резистентності.

Також, як повідомляє Держпродспоживслужба, на 12-35% площ буряки хворіють на пероноспороз, рамуляріоз, вірусну жовтяницю та мозаїку. Хвороби коренеплодів, зокрема парша, хвостова гниль, дуплистість уразили до 8% посівів.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
15 ° C
16.5 °
11.6 °
56 %
0.9kmh
0 %
Сб
15 °
Нд
12 °
Пн
12 °
Вт
9 °
Ср
11 °