25 Червня 2022

Російські окупанти вже крадуть зерно нового урожаю

Окупанти у Мелітопольському районі Запорізької області вже крадуть перший урожай пшениці озимої. Загарбники відрапортували про те, що розпочали збір зернових. Урожай вивозять усіма доступними шляхами до Криму.

Зібрати у Мелітопольському районі планують близько двох мільйонів тонн пшениці. Про це окупаційна «влада» розповіла російським пропагандистським ЗМІ.

«У Мелітопольському районі вже стартувало збирання озимої пшениці. За оцінками фермерів та сільгоспвиробників, лише Мелітопольський район у 2022 році збере близько 2 млн тонн зернових», – заявили рашисти та пообіцяли вже найближчими днями розпочати збирання врожаю в інших окупованих районах.

Нині зерно з окупованих районів Запорізької та Херсонської областей вивозиться двома основними способами. Обидва ведуть до Криму: залізницею та спеціальними вантажівками – зерновозами. Крім того, окупаційна влада періодично обіцяє, що для цього будуть використовуватися порти Бердянська та Херсона.

Частина зерна, яка опинилася на окупованих територіях, безпосередньо належить українській державі. Це – зерно державних підприємств та стратегічні запаси на випадок, наприклад, війни, яка реально розпочалася.

Інша частина – зерно фермерів та агропромислових холдингів. Підприємцям забороняють везти врожай на території, підконтрольні Україні. Натомість окупанти або змушують продати зерно за безцінь, або просто відбирають його.

«Востаннє пропонували 210 доларів за тонну соняшника. А до війни ціна була майже 600 доларів», – розповів один із фермерів у Запорізькій області.

Якщо аграрії відмовляються від співпраці з окупантами, їх карають. Тому багато фермерів вже залишили свої господарства і виїхали на підконтрольну Україні територію.

obozrevatel.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Непрямі втрати у сільському господарстві оцінюються у 23,3 млрд дол. США

Непрямі втрати у сільському господарстві через зменшення...

Потрійний удар по хворобам

Одночасне підвищення середньодобових температур у поєднанні із...

«Контінентал» готує потужності зі зберігання до сезону жнив

«Контінентал Фармерз Груп» готує потужності зі зберігання...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
18.9 ° C
18.9 °
18.9 °
71 %
2.5kmh
46 %
Сб
18 °
Нд
27 °
Пн
30 °
Вт
32 °
Ср
32 °