01 Липня 2022

Як бактерії можуть допомогти рослині захиститися від посухи

Ріст та розвиток рослин тісно пов`язаний з бактеріями, які відповідають за створення життєдайного середовища та допомагають їм виживати.

«Ми знаємо, що мікробіоми, які є спільнотами мікроорганізмів у певному середовищі, дуже важливі для здоров’я рослин», – заявив Девін Коулман-Дерр, науковий співробітник кафедри біології рослин Каліфорнійського університету в Берклі.

Як посуха впливає на мікробіом сорго – основа експерименту вченого. Нещодавно він представив свої дослідження на віртуальній щорічній зустрічі ASA-CSSA-SSSA 2020 року.

Як показали результати, деякі бактерії, що живуть у коренях сорго, працюють разом із рослиною для зменшення стресу. Це унікальне поєднання призводить до взаємної користі.

«У рослин є гормони, які допомагають їм вирішити, як витрачати енергію, – говорить Коулман-Дерр. – Мікроби можуть маніпулювати цією системою і спричиняти зміни у процесі прийняття рішень».

Багатьом бактеріям і грибам судилося заселяти певні рослини. Так, бактерії зацікавлені в тому, щоб коріння, в якому вони мешкають, було будинком їхньої мрії, – вважають вчені. Якщо бактерія співпрацює з рослиною, щоб допомогти їй продовжувати розвиток під час сухої погоди, вона, по суті, будує для себе кращий дім.

Посуха спричиняє різкі зміни у взаємодії бактерій та рослинних партнерів. Додаткові бактерії можуть бути набрані, щоб допомогти рослині пережити суху погоду. Ці мікроби можуть впливати на гормони рослини, щоб стимулювати ріст коренів, що допоможе рослині дістати більше води.

«Ми хочемо знати, чи зможемо ми це контролювати, – сказав Коулман-Дерр. – Чи є можливість маніпулювати наявним мікробіомом, щоб допомогти сорго впоратися зі стресом?»

У разі, коли вченим все ж таки вдасться підтвердити можливість управляти мікробіомом, це дозволить вийти на нову стежку розвитку сільського господарства в цілому. Можливо, мікроби, захищаючи свої «живі будинки», дозволять рослинам стати більш посухостійкими і краще адаптуватись до стрімкої зміни клімату.

ScienceDaily.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °